«

«

Led 27

Druhou třetinu Sršni nezvládli

Sobota 25. 1. 2020 HC Poděbrady – SK SRŠNI Kutná Hora 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) Do Poděbrad odjížděli Sršni oslabeni o zraněné útočníky Javůrka a Klazara, po pauze naopak naskočil Rudolfský. Při současné absenci gólmana Jelínka nastoupil do brány mladý Pekař.

Úvodní střídání zápasu bylo jednoznačně v režii domácích. Doslova vlétli na Sršně, které zachránilo první přerušení hry. Po tomto rychlém probuzení jsme sledovali velmi rychlý a důrazný hokej od obou týmů. Na začátku 3. minuty hráli domácí přesilovku, využít ji však nedokázali. Následně si vytvořili několik akcí Sršni, ale ani Bílek v bráně domácích nepustil žádnou ze střel za svoje záda. V 10. minutě se prosadil domácí kanonýr Rindoš. Po akci Sršňů, přenesl soupeř hru rychle na polovinu Sršňů a skóroval. Vyrovnanost obou týmů přesto pokračovala a k vidění byla řada pěkných akcí.

Druhá třetina, už byla ze strany Sršňů jiná, a ne lepší. Ve 25. minutě inkasovali po druhé, střelcem byl opět Rindoš. Přesto ještě dokázali vzdorovat favoritovi zápasu. Pak, ale naše třetí obrana rozehrávala akci tak nemotorně, že puk skončil za zády Pekaře… A právě tato smolná situace byla klíčovou pro další vývoj zápasu. Sršni začali kupit chyby, bránili chaoticky, a proto už po 3 minutách poskočilo skóre na 4:0. O co horší byli Sršni, o to lehčeji hráli domácí a ve 38. minutě přidali pátý gól.

Jestli ve 2. třetině výrazně přibylo trestů na obou stranách, tak třetí třetina byla doslova přehlídkou trestů všeho druhu. Domácí nastřádali 6 dvouminutových vyloučení, Sršni 3 dvojky, jednu desítku a jeden TH! Hokejově byla třetí třetina jen slabým odvarem té druhé, natož pak té první. Nepadl žádný gól, i když Sršni měli sice krátkou, ale přesilovku 5 na 3. V 50. minutě se do sebe pustili Jiráň s domácím Voštou, po akci Sršňů, ve které byl nevybíravě atakován Jiráň Voštou. Krátká strkanice se změnila ve rvačku na ledě a skončila kousnutím do čela Vošty. Ten dostal 2+2 minuty, Jiráň TH a odjel do sprchy. Přes řadu menších i větších šancí další gól nepadl, zápas proto skončil vítězstvím domácích v poměru 5:0.

Další zápas odehrajeme v sobotu 1.2. od 17:30 v Mělníku.

sestava:  Pekař, Kočí