«

«

Led 27

Report z druhé ruky

Neděle 26. 1. 2020 HC Frýdlant – SK Sršni Kutná Hora 2:1 (1:0,0:1,1:0) Report z nedělního utkání bude velice stručný a takříkajíc z „druhé ruky“, autor článku bohužel strávil dvě třetiny utkání v liberecké nemocnici, kam doprovázel zraněného Vojtu Kvapila.

Junioři jsou zvyklí hrát zpravidla v podvečer a tak už ranní odjezd nebyl nijak radostně vítán. V autobuse se nicméně sešlo deset hráčů do pole a brankař a trenérovi alespoň odpadla starost s nasazováním formací. Domácí střídačka byla o trochu početnější, ale v průběhu úvodní třetiny to nebylo nijak znát. Do soupeře jsme se pustili s velkou vervou a byli jsme lepší, bohužel se nám nedařilo vstřelit branku. Náš rozlet malinko zpomalilo vyloučení, když ale hlavní rozhodčí vyloučil našeho faulovaného hráče (nutno přiznat, že po utkání se za svou chybu omluvil). V průběhu třetiny se při tvrdém střetu u mantinelu zranil Vojta Kvapil. V závěru třetiny jsme při vlastní přesilovce inkasovali, když se domácímu hráči svezla střela a puk pro nás nešťastně skončil pod betony Tomáše Pekaře v naší síti.

V úvodu druhé třetiny jsme přestáli více než minutové oslabení 5 na 3. V té době jsme již dohrávali pouze na tři obránce. Přesto se nám trefu Ondry Plíhala podařilo ve 37. minutě srovnat stav na 1:1 a nerozhodný výsledek držet až do 58. minuty. V té jsme bohužel při vyloučení Vojty Hobzy inkasovali a domácí vedli 2:1. Vojta Hobza měl ještě v závěru zápasu, když jsme odvolali brankaře, možnost srovnat skóre, nedokázal ale trefit prázdnou branku a Sršni přes to, že bojovali jako lvi, tentokrát odešli bez bodu.

V liberecké nemocnici se mezitím potvrdilo podezření na zlomeninu klíční kosti u Vojty Kvapila a Sršni tak přišli nejen o tři body, ale také o jednoho hráče.

V dalším utkání hrají Sršni 2. 2. 2020 od 17:30 na domácím ledě proti Černošicím.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil,  Koubský – Plíhal – Kubelka, Mikeška – Secký – Hobza

Branky a nahrávky: 37. Plíhal

Tresty: 6:12 Využití: 1:0 Oslabení: 1:0

Trenér: Stanislav Bednář