Druhý zápas v roce 2017 druhé vítězství

001

22. kolo – pátek 20.1.2017

SK Sršni Kutná Hora:TJ Stadion Nymburk 7:5 (1:1; 2:2; 4:2)

Jako druhé utkání v letošním kalendářním roce jsme sehráli odložené utkání s Nymburkem na domácím ledě. Náš vzájemný úvodní duel na podzim v Nymburce nabídl vyrovnaný zápas, kdy jsme v nervy drásajícím utkání nakonec podlehli těsně 4:3.

Aktuální klání začalo ve slušném nasazení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hra však byla konsolidovaná na obou stranách a tak úvodní stav 0:0 vydržel až do šesté minuty. Do této doby jsme na minišance dokonce vedli, ale první drobnější chybičky se při bránění rychlého přechodu do útoku soupeře dopustili Sršni. Útočník soupeře se prosadil přes obranu a skvělým zakončením (za který by se nestyděl nejeden zkušený seniorský hokejista) nedal Jendovi Kolečkovi v brance pražádnou šanci 0:1. Po úvodní brance utkání se obě mužstva upnula k černé práci před oběma brankami a souboj stíhal souboj, žádný puk nebyl ztracený. Mezi osmou a osmnáctou minutou se hrálo přes devět minut bez přerušení a ve vysokém tempu. V 18 minutě  právě po zmíněném herním maratónu a jeho přerušení získala puk ve vlastní obranné třetině Natka Brichová a při následném sólu si udělala ze soupeře dobrý den a vyrovnala stav na 1:1. Na konci první třetiny jsme si vyrobili ještě pár komplikací u vlastní branky, ale na nerozhodném stavu po úvodní části se již nic nezměnilo.

Druhou třetinu jsme zahájili opět slušně a dobrým pohybem jsme působili soupeři starosti. Bohužel jsme na konci dvacáté čtvrté minuty inkasovali. Nejdříve jsme nevyužili neuvěřitelný závar před soupeřovou brankou, kde jsme stříleli jak u Verdunu, abychom si vzápětí dali výstavního, ač náhodného vlastence 1:2. Obdržená branka nás lehce rozhodila. Prakticky hned po zahájení hry jsme nechali soupeře tak dlouho manipulovat s pukem v nebezpečné blízkosti naší branky, až nikým nehlídaný hráč poslal puk do levého horního rohu Jendovi branky a Nymburk do vedení 1:3. Tyto dva slepené góly nám vzaly vítr z plachet. Trochu jsme znervózněli a začali kupit drobné chybičky. V tomto při nás stáli i všichni svatí, kdy jsme si málem uštědřili druhého vlastence. Tentokrát tečovaný nahozený puk však naštěstí minul jen o mm pravou tyčku. Ze srabu jsme se vymanili sami. Sice také trochu náhodně, ale to k hokeji patří. Domíno Franc vybojoval před soupeřovou brankou puk, v tísni ho bekhendem poslal na soupeřovu branku, přičemž ho prakticky okamžitě nastavenou holí obránce tečoval. Ten přeplachtil gólmana jak lob Poborského na ME v Anglii 1996 a dojíždějící Natka Brichová dílo na brankové čáře dokonala, čímž snižila manko na 2:3. Po této brance jsme opět přebrali iniciativu a výsledkem bylo ve 33 minutě srovnání skóre na 3:3. Ondra Veit nejdříve vystřelil, pak si dojel opět nahozený puk na branku objel branku a srovnal. Tento stav i přes přehršel šancí na obou stranách vydržel do konce druhého dějství.

Třetí třetinu jsme zahájili více než skvěle. V čase 42:04 Ondra Veit nejprve svojí velice rozvážnou jízdu zakončil dělovkou od modré, brankář kotouč jen vyrazil a když obránce hostí vyražený puk minul nezbylo, než aby Ondra svůj vlastní vystřelený puk dojel a trefil levý horní roh soupeřovy branky 4:3. V čase 46:28 pláchla všem Natka Brichová a pouze nedovolený zákrok jí zabránil v zakončení. Následné trestné střílení s přehledem sama proměnila, kdy po blafáku do bekhendu zavěsila pod horní víko branky Nymburka 5:3. V čase 53:26 se situace opět zdramatizovala, kdy přes dva útočící a dva bránící hráče toho Jenda moc neviděl (spíš nic) a skvělá střela od modré si našla cestu do síťky 5:4. Čtyři minuty před koncem ujeli v tandemu Domíno Franc a Ondra Veit. Domíno v ideálním místě přihrál Ondrovi a ten bekhendem poslal puk vedle přemísťujícího se gólmana do tyčky a od ní za čáru 6:4. Zdálo se být rozhodnuto, ale zdaleka nebylo. Za minutu na to Nymburk využil přesilovku a drámo bylo na světě 6:5 a do konce tři minuty. Hned po rozehrání zlikvidoval Jenda tutovku a vzápětí na to druhou. Poté jsme se osmělili Domínem Francem, ale gólman hostí také podržel výsledek a to zbývalo do konce něco přes minutu a půl. Soupeř ještě zkusil power play vytvořil si tlak, ale 4 sekundy před koncem vše rozhodla Natka Brichová, kdy se trefila z vlastní obranné třetiny do prázdné branky a stanovila konečný účet zápasu 7:5.

Po Letňanech v letošním kalendářním roce druhý zápas a opět skvělý a bojovný výkon, který znovu přinesl s těžkým soupeřem plný počet bodů. Na závěr již zbývá jen poděkovat všem za parádní představení. Kluci a holky díkes!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ještě drobný dodatek k utkání.  Ve třetí minutě si trenér Pavel Andrle křikl na Jendu a odvolal ho z branky, přičemž na moment za něho poslal šestého hráče (Natku Brichovou) v domnění, že rozhodčí signalizuje výhodu před vyloučením. Včas však rozpoznal, že tomu tak úplně není a tak s ledovým klidem poslal Jendu zpět do branky, aby se tam věnoval práci, kterou měl očividně rozdělanou. Po utkání mimochodem prohlásil, že tohle neumí ani v Kanadě a když se mu nenaskytne možnost hrát power play před koncem utkání, tak si to chtěl vyzkoušet hned v úvodu, aby nabyl také nějakých trenérských zkušeností.