«

«

Led 20

Hosté nám utekli v poslední minutách zápasu

Neděle 20. 1. 2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Berounští Medvědi 4:7 (2:2,1:1,1:4) Berounské Medvědy jsme na jejich ledě těsně porazili a těsný byl dlouho i výsledek nedělního utkání.

Soupisky obu týmů nebyly příliš početné, domácí měli do pole jedenáct hráčů, hosté deset. Zápas jsem rozehráli dobře, vytvořili jsme si několik příležitostí a v 6. minutě Ondra Plíhal poslal Sršně do vedení. To nám vydrželo zhruba pět minut, v 10. minutě hosté po naší chybě srovnali a o minutu a půl později šli po závaru před naší brankou dokonce do vedení. Inkasovaná branka vykolejila jinak rozvážného Tobiáše Klazara a za odpálení puku po odpískání dostal osobní desetiminutový trest, za dvacet sekund se na trestnou lavici poroučel Tomáš Fišar, který byl vyloučen za sekání, když přehnal svůj důraz při snaze vstřelit branku. Po minutě hry 4 na 5 byl vyloučen Tomáš Brich za hákování a po dalších 5. sekundách Ondra Macháček za zdržování hry. Na trestné lavici i na střídačce jsme tak měli shodný počet čtyř hráčů, další tři stateční odolávali náporu soupeře na ledě. Kupodivu jsme více jak dvouminutové oslabení 3 proti 5 bez větších problémů ubránili a naopak se nám v 17. minutě podařilo srovnat, když Tomáš Zíka prokázal svou buldočí neústupnost a protlačil puk do soupeřovy branky.

Nerozhodný stav a celkem slušná hra, nám dávali naději na dobrý výsledek. Bohužel jsme se nedokázali vyvarovat individuálních chyb a po další z nich jsme ve 33. minutě opět inkasovali. S tím jsme se ale nehodlali smířit a Adam Link krásnou střelou do horního růžku branky Medvědů využil přesilovou hru k dalšímu srovnání stavu. Nerozhodné skóre vydrželo až do konce střední části hry.

Přestože jsme si v kabině říkali, že hlavně nesmíme na začátku třetiny inkasovat, nepodařilo se nám toto přání zcela naplnit a minutu a půl po zahájení hry jsme znovu prohrávali, tentokrát 3:4. Ještě jednou jsem si dokázali pomoci přesilovou hrou, tentokrát při hře 5 na 3 skóroval Dominik Bachtík. I když hra byla poměrně vyrovnaná, hosté měli ve svých řadách několik výrazných individualit, které dokázali využít našich chyb, kterých bohužel nebylo málo. Na branku hostů ve 49. minutě jsme už nedokázali nijak odpovědět a hosté tak ještě stvrdili své vítězství v 50. a 59. minutě.

Předvedná hra a bojovnost byla z naší strany velice dobrá, bohužel jsme se dopustili několika fatálních chyb, které soupeř dokázal potrestat a kterých se na příště musíme vyvarovat.

Vyloučení: 8 (+2 x 10) – 6

Využití: 2 – 1

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Wagenknecht (Červinka), Klazar – Plíhal – Mikeška, Hobza – Macháček – Fišar, Zíka, Bachtík – Brich,Kopecký –  Link

Trenér: Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 6. Plíhal (Bachtík, Brich), 17. Zíka (Plíhal), 35. Link (Macháček), 46. Bachtík (Mikeška)