«

«

Led 15

Střelecká neúspěšnost nás potopila v Benešově

Sobota 12.1.2019 HC LEV Benešov – SK SRŠNI Kutná Hora 3:0 (0:0,1:0,2:0) Po minulém, nevydařeném domácím utkání, nás čekal ještě silnější soupeř, benešovští Lvi v jejich vlastní aréně. Zraněný Jiráň nebyl jediný, kdo nám chyběl v sestavě, zranění kotníku si obnovil Dytrych. Trenér proto doplnil tým dvěma juniory, obráncem Kopeckým a útočníkem Macháčkem. S třemi pětkami jsme proto byli připraveni vyzvat domácí tým.

V několika prvních střídáních byla patrná převaha domácích jen proti naší třetí pětce, v které byli oba junioři. Ti se však svojí role zhostili dobře a rozdíl rychle smazali. A rychle si dokonce obránce Kopecký připsal důležitý „gólmanský“ zákrok, když dokázal na poslední chvíli zachytit puk před brankovou čarou po backhendové střele Sládka. V 7. minutě měli domácí výhodu přesilovky, bránili jsme ji ale velmi úspěšně a tím kdo předváděl opět skvělé výkony, byl gólman David Jelínek. V 11. minutě jsme měli početní výhodu na svojí straně, výrazně jsme ale Štěpánka v brance domácích neohrozili. Asi největší gólovou šanci měl Rudolfský, puk ale za záda soupeřova gólmana nedostal. V závěru třetiny se po souboji o puk dostala hokejka příliš vysoko a s drobným zraněním a lehkým krvácením odjel na střídačku domácí Formánek. Do konce první třetiny jsme proto museli čelit minutu a půl oslabení a další 2,5 minuty náš čekaly v začátku druhé.

I během tohoto dlouhého trestu jsme, ale bránili velmi úspěšně a dokonce si vytvořili i několik střeleckých šancí. Na konci 25. minuty, těsně před vhazováním, vyměnili domácí svojí třetí pětku za první a tah se jim vyplatil. Čerství domácí hráči přehráli naší třetí pětku a po důrazu v našem brankovišti se jim podařilo dostrkat puk do brány. Vzhledem k dosavadnímu velmi vyrovnanému průběhu zápasu bylo otázkou času, kdo s týmů se dokáže první prosadit a k naší škodě to byli domácí. Po jedné z akcí domácích, se do sebe pustili před naší bránou Kaňka s Havelkou. Po krátkém válení se po ledě dostali oba tresty 2+2 minuty. Sršni měli několik velkých šancí, ale opět neuspěl Rudolfský, ani Siváček, který nastoupil do druhého útoku místo zraněného Jiráně a další. Druhá třetina byla opět herně velmi vyrovnaná, domácí však měli výhodu jedné branky, naproti tomu naši střelci ani po 24 střeleckých pokusech nedokázali dostat puk za záda domácího gólmana. A to i přesto, že ten dokázal pochytat jen minimum střel, většina z něj vypadla nebo se odrážela před něj. O to je horší, že jsme žádný z takových puků nedokázali využít ke skórování.

Tím kdo stále držel naše naděje, byl gólman Jelínek, který už nejspíš některým domácím hráčů musel dostávat do hlavy zoufalství, když tahal jeden skvělý zákrok za druhým, tak jako v úvodu třetí třetiny při samostatném úniku kapitána Starce. O co lépe však dělal svojí práci gólman, o to hůře se nám dařilo střelecky. A přestože to na ledě, ve třetí třetině, nebylo příliš patrné, střeleckou aktivitu mířící mezi tyče branek převzali jednoznačně domácí poměrem 20:3. Z čísla by se mohlo zdát, že jsme byli pod drtivým tlakem, ale realita byla jiná. Hra byla pořád velmi vyrovnaná, jen byl zásadní rozdíl v kvalitě střelby. Jestliže domácí dali zabrat našemu gólmanovi, naši střelci pálili mimo domácí bránu. A taková potence nemůže zůstat bez odezvy, proto se domácím podařilo v 53. minutě vstřelit 2. gól. Opět se nejednalo o jasné přehrání naší pětky, ale opět domácí předvedli, jak důležité je hrát v blízkosti brány soupeře na 100% do hvizdu rozhodčího. Přestože jsme nesklonili hlavy a dál bojovali, podařilo se dát domácím po dvou minutách třetí gól. I přes několik našich šancí v závěru zápasu jsme nedokázali dát ani gól a domácí se proto mohli radovat z výhry 3:0.

Herně a fyzicky jsme stačili kvalitnímu soupeři celých 60 minut, naprosto jsme, ale propadli v individuální dovednosti a přístupu k závěrečné fázi útočení, tzn. ve střelbě, případně vzít na sebe odpovědnost v dobrém postavení a nebát se vystřelit. Nedat gól ze 30 střel, z nichž minimálně 5 bylo jasně gólových, je naší velkou chybou, za kterou jsme byli právem potrestáni prohrou. A to i přesto, že ostatní herní činnosti jsme odvedli velmi dobře. Musíme si proto uvědomit, a zejména v blízkosti brány soupeře, že hledání ideálního místa ke střelbě je jedna věc, a vstřelení gólu a získávání bodů druhá, která je určující pro výsledky celého týmu. V každém zápase i dlouhodobě. Nepotřebujeme proto vymýšlet každou nahrávku jako originální a geniální za každou cenu, potřebujeme nahrávat poctivě a přesně. Ani nepotřebujeme hledat ideální pozici ke střelbě během celé přesilovky a pak jednou vystřelit, ale musíme střílet rychle a v pravý čas.

Další zápas odehrajeme na domácím ledě proti HC Žabonosy v neděli 20. ledna od 17:30 hodin.