«

Pro 12

Janek versus Rakovník (dorost)

HC Rakovník – Sršni Kutná Hora  2 : 10 ( 1:4, 1:2, 0:4 )

Tento víkend si Sršni vyjeli na výlet do Rakovníka k sehrání 12.kola KLD, jehož dorostenci se od začátku soutěže pohybují v popředí tabulky, a i když teď měli na svém kontě porážku 3:4 se Zbraslaví, o jejich kvalitách nebylo třeba pochybovat. Sršni jsou sice letos našlápnutí, ale po posledních nepřesvědčivých výkonech nás čekalo utkání, v němž nám mimo tří bodů, šlo také o znovu vzkříšení pohodového týmového ducha. A bylo tak jen na nás, jestli pozvedneme náš z posledně poněkud zmuchlaný prapor.
Plni zážitků z cesty, kterou jsme strávili osobními pohovory s hráči, kde za pomoci interaktivní tabule jsme si ukázali co a jak, jsme se vydali vstříc ledové ploše. Ihned po úvodním buly se spustila útočná smršť našeho celku a všichni přítomní, včetně početného a hlasitého kotle Sršňů, museli být spokojeni s předváděnou hrou. Gólovou nadílku pro rakovnického brankaře začal už ve 22 vteřině Janek a za dvě minuty přidal další dáreček v exklusivním balení – 0:2. Brzké vedení soupeře velmi zaskočilo a prvních šest minut zůstal v podstatě hermeticky uzavřen ve své třetině, odolávajíc neskutečnému tlaku Sršňů. Když si na rozhraní sedmé minuty, i během své přesilové hry (v trestu byl Jenda) vylámal zuby na naší obraně, poznal, že dnes bude na ledě už pouze jedno mužstvo. V čase 11.22 nabil zpoza brány Janek Alešovi, který trefil ukázkový levý vingl, čímž vymetl nejen všechny pavouky, ale také si řekl o zápis do učebnic hokeje – 0:3. Nádherný okamžik a z výrazu tváře autora se dala číst velká spokojenost. Drželi jsme pevně otěže zápasu ve svých rukách a vytvářeli si další brankové příležitosti, což se soupeři stalo osudným na začátku 19.min. – 0:4 a Janek zkompletoval hattrick již během první třetiny. V jejím závěru jsme ovšem polevili ve svém celoplošném agresivním pojetí hry a přišla tak největší šance domácích, která byla největší i kvůli tomu, že byla v podstatě jediná 1:4.
I za tohoto stavu jsme to nezabalili a s nástupem do druhé části jsme dál bušili na rakovnickou bránu a fanoušci se jen modlili, aby to takhle vydrželo co možná nejdéle. V čase 24.23 zúročil důraz před bránou Mates po nahrávce Marwa a využil tak naší přesilovou hru – 1:5. V době, kdy se zápas přehupoval do své druhé poloviny, se dopustil drobné chyby ve středním pásmu Láďa a domácí jeho zaváhání využili ke snížení na 2:5. V těchto chvílích se hra částečně rozkouskovala častým vylučováním hráčů na obou stranách a ztratila tak na svém tempu a přitažlivosti. Poslední změnu skóre v této třetině neměl na svědomí nikdo jiný, než Janek, který již svou 4-tou brankou zmrazil veškeré soupeřovi naděje na úspěch v tomto duelu.
Do 3. třetiny vlétl jako uragán opět Janek a po 25 vt. již svým pátým zářezem zvýšil na 2:7. Hlava některým jeho spoluhráčům nebrala, co všechno dokáže proměnit a dokonce se na střídače nesla hláška: „Jestli dá Janek další gól, zahodíme mu hokejku do hlediště, aby něco zbylo i na nás“. Naštěstí nikdo nic nikam nehodil, a tak dal do konce zápasu ještě další dva góly. Atmosféra na ledě začínala být postupně konfliktnější a místy si někteří aktéři pletli kluziště i s boxerským ringem. V jednu chvíli bylo otázkou, kde je vlastně naše střídačka, protože na obou stranách kluziště seděl přibližně stejný počet hráčů, a to Jožan ještě odešel předčasně do sprch. Přesto poslední třetina nabídla až na několik málo okamžiků pohlednou podívanou, stále ve vysokém tempu. Jakoby mimoděk, přidal v 52.min. branku i Dominik, který fintou „mrtvý brouk” tečoval Pájovu střelu a překonal tak soupeřova brankáře podeváté. V čase 54.35 se naprosto skvělí fanoušci dočkali i vyvolávané desítky, ale střelce Vám neprozradím, protože bych se již poněkolikáté trapně opakoval.
Sršni po minisérii zápasů, které neodehráli podle svých a našich představ, chtěli opět dokázat fanouškům, že si jejich přízně váží a cílem tak bylo jedině vítězství a výborný výkon. A výsledek? Parádní podívaná, kdy jsme předváděli hokejové umění, které budilo respekt a soupeře tak naprosto rozprášili. Těžko hledat příčiny té změny, ale ukázalo se, že hrát opravdu umíte a to ostatní je pouze ve vašich hlavách. Nezúčastněný čtenář by mohl po přečtení zápisu nabýt dojmu, že pomyslný režisér tohoto utkání měl málo fantazie a vystačil si pouze s jedním jménem na celou statistiku. Výborný střelecký výkon (7 branek) Janka okamžitě katapultoval do čela tabulky střelců našeho týmu a svým kouskem jistě velmi potěšil jednoho přítomného diváka, ale pravdou zůstává, že všichni kluci hráli výborně a podali kvalitní, zodpovědný a kolektivní výkon. Zvláštní uznání pak zaslouží Pípa (sliby se maj plnit aspoň o vánocích), jenž podal prozatím svůj nejlepší výkon. I když útočník, pilně si plnil defenzivní povinnosti, zlepšil a zrychlil rozehrávku, v útočné třetině byl nesmírně aktivní, před brankou soupeře neustále kroužil jak sup nad kořistí a několikrát i velmi dobře zakončil. Řadu lidí tak zaujal svou proměnou. Že by Vánoční zázrak? Ne, prostě jen HRÁL, tak jak se má, a tak jak když chce i umí. Doufejme, že stoupající trend nejen on, ale i vy všichni ostatní udržíte a dáte vale průměrným výkonům, protože Vy nejste průměrní hráči. Přeji hezký zbytek dne či večera a zase někdy napočtenou!

brankaři: Jelínek David
obránci: Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb
útočníci: Kořistka, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Jestříbek, Tomčík, Prášek

branky: Kořistka 7x, Sádlo, Jelínek Mates, Jiráň
asistence: Sádlo 3x, Marvan 2x, Jiráň 2x, Pipek, Kořistka, Jelínek Mates, Švejda Pavel