Jediný rozdíl, byl v proměňování šancí

001

5. kolo – sobota 24.9.2016

SK Sršni Kutná:Bílí Tygři Liberec 6:11 (1:3; 1:3; 4:5)

Další kolo ligy mladších žáků zaválo do našich končin soupeře z Liberce. Tušili jsme, že se nebude jednat o lehkého soupeře a průběh utkání nám dal za pravdu. Soupeř ukázal svojí kvalitu zejména v koncovce, kde naši borci měli očividně problém.

Tato úvaha platí zejména o první třetině, kde jsme si vypracovali jako první několik tutovek, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit a tak soupeř trestal. V 6‘ minutě šel po důrazu před naší brankou do vedení 0:1. Další úder přišel v minutě 12‘  a poslední z první třetiny v probíhající 17‘. Tento byl asi z našeho pohledu rozhodující, protože soupeř odskočil do tříbrankového vedení, což proti takto kvalitnímu soupeři je vysoký rozdíl. Konec první třetiny a možná i průběh utkání se mohl výsledkově zlomit, ale když už jsme se dopachtili k první brance tak nám nebyla po chybě rozhodčích uznána. Těsně před koncem ve 20‘ minutě se nám přeci jen podařilo snížit na 1:3, kdy doklepával do odkryté části branky Domča Franc po důrazu Natky Brichové.

Dvougólové manko z první části se nám ve druhém dějství nepodařilo snížit. Ba naopak jsme inkasovali, kdy soupeř ve 26‘ a 28‘ odskočil již na 1:5. Jiskřičku naděje vykřesal ve 29‘ Ondra Veit, který své sólo zkušeně zakončil do pravé horní části liberecké branky, ale vzápětí přišel smrtící úder, kdy Liberec zvýšil ve 31‘ na 2:6. Našim se nedala upřít snaha, ale jako v první třetině jsme ztroskotávali na neproměňování šancí. Tímto výsledkem skončila i druhá část hry.

Že by se třetí třetina jen dohrávala to ne, ale bylo vidět, že bojujeme s nepřízní osudu v tomto utkání a tak soupeř opět trestal. Během pěti a půl minuty třetí třetiny nám zasadil další tři knokauty a bylo to 2:9. Až za tohoto stavu jsme protrhli střeleckou smůlu a do 50‘ jsme ještě snížili na 4:9, kdy se trefili Tom Janata a Honza Kašpar. Pak se skóre ještě lehce přelilo, kdy skórovala Natka Brichová z trestného střílení a znovu Honza Kašpar. Konečnou prohru 6:11 jsme však již neodvrátili.

V tomto utkání jsme soupeře přestříleli, ale selhali jsme v koncovce a to rozhodlo o osudu celého utkání.

Jan Koleček, Dominik Šubrt

Natálie Brichová, Tomáš Janata, Barbora Sirotková, Petr Hrubý, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Ondřej Veit, Denis Čížek, Josef Komárek, Dominik Franc, Jaroslav Šetina, Jan Kašpar, Vojtěch Matějka

Branky:  Jan Kašpar 2x; Dominik Franc; Ondřej Veit; Natálie Brichová, Tomáš Janata,

Asistence: Natálie Brichová 2x, Jan Kašpar, Ondřej Veit

Vyloučení:  4  :  3

Využití přesilovky:  2  :  2

Branky v oslabení:   1  :  0

Zásahy brankářů:  25  :  40