«

«

Zář 27

První mistrovské utkání dorostu

Tak jsme se konečně dočkali a po sérii přípravných zápasů přišel ten první mistrovský. K němu jsme 25. 9. v pravé poledne na našem ledě přivítali dorost z Benátek nad Jizerou. Soupeř začal první část hry ve velkém stylu, hráčsky i co se týká bruslení naše přehrával ve všech dovednostech a dá se říci, že led patřil pouze jednomu mužstvu.

Sršni se k první střele na brankaře soupeře dobrali až v šesté minutě, a to už měl náš gólman Tomáš Pekař přes deset zákroků. V deváté minutě soupeř využil svou první přesilovou hru gólovým zásahem a ujal se vedení v zápase 1:0. Soupeř hrál tvrdě do těla a to našim hráčům dělalo velké problémy.

Po jednom z tvrdých zákroků v našim brankovišti musel vyhledat lékařské ošetření náš gólman Tomáš Pekář a na jeho místo nastoupil Petr Gygal. Za tento zákrok si soupeř vykoledoval trest na 2+10 minut za hrubost. Bohužel se nám nepodařilo tuto dlouhou přesilovou hru gólově zúročit a naopak jsme ve třinácté minutě inkasovali, čímž soupeř navýšil svoje vedení na 2:0. Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Do druhé třetiny opět soupeř vstoupil lépe a našim se jen s obtížemi dařilo držrt krok a likvidovat soupeřovy protiútoky. Dále se také pokračovalo ve vylučování na obou stranách. Celkem se během zápasu dvacetjedenkrát vylučovalo. Ve třicátéprvní minutě využil jednu z přesilovek soupeř a navýšil svoje gólové skóre na 3:0. I nadále pokračoval soupeř v agresivním a rychlém hokeji a to mu v třicátéšesté minutě přineslo navýšení skóre na 4:0. Postupně se i naši dostávali do šancí, ale do konce druhé třetiny se nám soupeřova gólmana nepodařilo překonat a do šaten se šlo za stavu 4:0 pro Benátky.

Ve třetí třetině už ve svém tlaku soupeř polevil a přesto nám dělala velké problémy tvrdost s jakou soupeř přistupoval k našim hráčům. Ve čtyřicátéčtvrté minutě byl jeden z hráčů Benátek vykázán rozhodčím do šaten s trestem do koce utkání. Vylučovalo se i na naší straně a v následné hře 4 proti 4 soupeř po samostatném uniku ve čtyřicátéčvrté minutě zvýšil svoje vedení na 5:0. Našim se podařilo snížit na 5:1 ve čtyřicátéšesté minutě krásnou střelou Václava Kadlečka od modré čáry. To byl z naší strany také jediný gólový zásah. V poslední minutě zápasu na konečných 6:1 zvyšovali hráči Benátek. Poděkování hráčům a gólmanům.