«

«

Lis 30

Jsme ve druhé polovině soutěže

001Mladší žáci se koncem listopadu přehoupli do druhé polovině soutěže (celkem 33.kol) a během listopadu odehráli 7 zápasů.

14. kolo – neděle 12.11.2017
SK Sršni Kutná Hora – BK Mladá Boleslav 6:5 (1:2; 1:0; 4:3)

Již první zápas se soupeřem z Mladé Boleslavi ukázal, že dokážeme hrát vyrovnaný zápas a můžeme pomýšlet i na bodový zisk. Po výsledku posledního utkání, kdy jsme herně nestačili na Hvězdu Praha, naši hráči předvedli velice dobrý výkon. Byl to vyrovnaný zápas, kdy se oba týmy přetahovali o vedení a po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2. Ve třetí třetině jsme si postupně vypracovali vedení 6:3, bohužel na konci zápasu jsme dostali dvě branky a bylo ze zápasu drama. Závěrečný tlak soupeře jsme ubránili a mohli jsme se radovat z vítězství.

Statistiky:

Branky: 2 x Honza Knížek, Dominik Franc, Tomáš Janata,  Maruška Hynková, Dominik Hruboš

Asistence: 2 x Honza Knížek, Štěpán Lipský, Maruška Hynková, Dominik Hruboš, Tomáš Hájek, Tomáš Janata

Vyloučení:  7  :  6

Branky přesilová hra:  1  :  1

Branky oslabení:   0  :  1

Střely na bránu:  46  :  27

15. kolo – pátek 17.11.2017
HC Junior Mělník – SK Sršni Kutná Hora 9:5 (3:2; 3:1; 3:2)

V pátek jsme vyráželi do Mělníka nezvykle brzy ráno, a tak jsme čekali, co to udělá s naším výkonem. Bohužel se naplnila horší varianta a to, že jsme působili ospalým dojmem, byli jsme pomalejší a bez „šťávy“. Soupeř chtěl více hrát hokej a vytvářel si nebezpečné situace a jen výborným výkonem Dominika jsme neodjeli s vyšším přídělem.
Spravili jsme si náladu při výkonu starších žáků, kteří ve svém duelu jasně dominovali.

16. kolo – neděle 19.11.2017
SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky nad Jizerou 2:5 (1:1; 1:2; 0:2)

Očekávali jsme vyrovnaný zápas a to se naplnilo minimálně ve dvou třetinách. V poslední třetině jsme už bohužel nestačili silami na soupeře, který hrál na tři pětky. Během listopadu jsme odehráli 7 zápasů ve 21 dnech a jelikož hrajeme většinou s 12 hráči, tak nás již dohnala únava.

17. kolo – sobota 25.11.2017
HC Poděbrady – SK Sršni Kutná Hora  4:5 (1:0; 2:2; 1:3)

Do Poděbrad jsme jeli jako favorit a chtěli jsme si odvézt všechny body. Soupeř však hned na začátku utkání skóroval a to ho povzbudilo a dělal nám velké problémy. Měli jsme velkou střeleckou převahu, ale většinu našich střel kryl gólman soupeře. Bohužel se stalo to, že my jsme branku nedali, ale soupeř své šance využíval výrazně lépe. A tak jsme v 50.minutě zápasu měli stav 4:4. Stále jsme útočili, ale branka byla zakletá. Už se zdálo, že se rozejdeme nerozhodně, ale v posledním střídání Dominik Hruboš výborně bojoval ve třetině soupeře a odměnou mu bylo, že se dostal k dorážce 7 vteřin před koncem a šanci využil. Obrovská radost následně zavládla v našem týmu.