«

«

Lis 05

Junioři jsou po první třetině soutěže v čele tabulky bez ztráty bodu

Sobota 5.11.2016 SK Sršni Kutná Hora – HC Příbram 8:1 (4:0,3:1,1:0) Posledním soupeřem, se kterým se junioři v letošní soutěži ještě neutkali, byli hráči HC Příbram. A ani tento tým nedokázal Sršně připravit o body.

Hosté měli problém se sestavou a v poli hráli s devíti hráči. Domácím ještě stále chyběl zraněný Filip Málek, ale přesto mohl trenér poslat do hry tři útoky a dvě obrany. Domácí se do soupeře pustili pěkně zostra a po 40 sekundách hry se z první branky radoval Dominik Jiráň, kterému přihrával Ondra Macháček. V šesté minutě si oba hráči vyměnili role a Ondra Macháček zvyšoval na 2:0. Možná rychlé vedení trochu ukolébalo domácí hráče a ve 12. minutě nás od inkasované branky zachránil jenom Michal Kunášek v brance a také neschopnost hostujících hráčů trefit prázdnou branku. V 17. minutě se prosadila i druhá útočná řada a po přihrávce Adama zvyšoval bekhendem Tomáš Fišar na 3:0 pro domácí. V poslední minutě třetiny zvyšoval Dominik Jiráň již na 4:0. Výsledek sice dobrý, ale naše hra tomu příliš neodpovídala.

Po tlaku v úvodu druhé třetiny zvyšoval Matouš Jelínek po přihrávce Michala Švába již na 5:0. Hra upadla do průměru, šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Hosté se dokázali prosadit až ve 32. minutě, když za záda domácího brankaře zapadla střela tečovaná bránícím hráčem. Radost hostů však trvala jen krátce, protože za 22 sekund Láďa Šváb bombou od modré opět zvýšil náskok na pět banek. Další branku si domácí znovu nechali až do poslední minuty třetiny, kdy se dokázal prosadit Matouš Jelínek a stanovil skóre po dvou třetinách na 7:1.

Do poslední třetiny nastoupil do branky Filip Wagenknecht a vedl si dobře, protože do konce zápasu již hosté neskórovali. Domácí si ještě vypracovali několik brankových příležitostí, ale proměnit dokázali už jenom jednu. V 52. minutě ještě jemnou tečí střely Honzy Červinky stanovil Matouš Jelínek konečné skóre na 8:1.

Branky a nahrávky: 1. Jiráň (Macháček, Bachtík), 6. Macháček (Jiráň), 17. Fišar (Šurych), 20. Jiráň (Macháček, Jelínek), 22. Jelínek (Šváb M.), 33. Šváb L., 40. Jelínek (Jiráň), 52. Jelínek (Červinka)

Vyloučení: 3 – 2

Využití: 0 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Kunášek (Wagenknecht), Jelínek – Jiráň – Macháček, Šurych – Fišar – Böhm, Adam – Šváb M. –  Hríbik, Červinka – Konečný, Šváb L. – Bachtík

Trenér: Stanislav Bednář