«

«

Lis 27

Junioři poprvé v sezoně ztratili body.

Neděle 27.11.2016 HC Spartak Žebrák – SK Sršni Kutná Hora 4:3 (0:1,2:1,2:1). Marodka a souběh zápasů tří nejstarších kategorií Sršňů způsobili, že ještě tři hodiny před odjezdem do Hořovic nebylo jisté, zda bude mít juniorka dostatek hráčů k tomu, aby vůbec mohla k zápasu nastoupit. Nakonec se jako správný kapitán ukázal Honza Červinka a i přes svou zdravotní indispozici se rozhodl do zápasu nastoupit.
Z dorostu nám kromě pravidelně nastupujícího Dominika Bachtíka vypomohl Tomáš Zíka, který nastoupil v juniorce poprvé.

Prvních 15 minut utkání jsme byli lepší než soupeř. V 5. minutě nebezpečně vytřelil benjamínek Tomáš Zíka a vyražený puk dopravil za gólmana Jakub Šurych. Soupeř poprvé vážněji zahrozil až v desáté minutě, když se ve dvou řítil na naši branku, ale Michal Kunášek si při vyjetí přišlápl tkaničku a s elegancí sobě vlastní se na brankovišti natáhl jak široký, tak dlouhý. Jeho zákrok nicméně vyvedl soupeře natolik z míry, že do odkryté branky nedokázali skórovat. Další možnost měli domácí ve 13. minutě, kdy hlavní rozhodčí v krátkém sledu přísně vyloučil nejprve Miloše Konečného a za chvíli i našeho brankaře za údajné sekání. Přesilovka dostala domácí do hry, ale Sršni se velmi dobře bránili a i díky tomu jsme odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

I úvod druhé třetiny se nám herně vydařil, bohužel Tomáš Böhm dvakrát ve slibné příležitosti svou šanci neproměnil. Ve 25. minutě na Tomáše před bankou směřovala další přihrávka, domácí hráč ji sice odvrátil, ale k jeho smůle skončil puk za domácím brankařem a vedli jsme 0:2! Od té chvíle se hra více vyrovnala a příležitosti ke vstřelení branky měli i domácí. Ve 35. minutě se do příležitosti hnal domácí útočník, vystřelil, náš brankař jeho střelu kryl, ale hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, ze kterého domácí snížili na 1:2. Ve 37. jsme byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí za 50 sekund srovnali na 2:2.

Konečný výsledek zápasu tak určila poslední třetina. Sršni do ní šli s odhodláním urvat tři body. Zůstalo však jenom u odhodlání. Do kolen nás srazila další vyloučení. Ve 46. minutě jsme opět hráli v oslabení a soupeř dokázal tečovanými střelami nejprve využít  přesilovku 5 na 3 a pak i pokračující 5 na 4 a utekl nám na rozdíl dvou branek. Situaci příliš nepomohl komentář Dominika Bachtíka k rozhodčím při odchodu z trestné lavice, protože se na ni znovu vrátil tentokrát s osobním trestem. V 53. minutě přesto vykřesal naději Michal Šváb, který snížil na 4:3. Ze závěrečného tlaku jsme však vytěžili pouze břevno, které nastřelil od modré Honza Červinka, na body jsme ale poprvé v sezoně nedosáhli.

Branky a nahrávky: 5. Šurych (Zíka), 25. Šurych, 53. Šváb

Vyloučení: 3 – 8 + 1x OT

Využití: 3 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Kunášek, Böhm – Šurych – Adam, Zíka – Šváb M. – Hríbik, Konečný – Červinka, Šváb L. – Bachtík

Trenér: Branislav Hríbik