Třetí třetina nám zlomila vaz

001

17. kolo – sobota 19.11.2016

HK Mountfiled Hradec Králové:SK Sršni Kutná Hora 12:6 (2:1; 2:2; 8:3)

Utkání v Hradci Králové nám body nepřineslo, ač jsme v ně tajně doufali. V utkání jsme od začátku tahali za pomyslný kratší konec, kdy jsme od začátku dotahovali náskok soupeře.

První třetina prakticky určila ráz celého utkání, aniž bychom si to asi uvědomovali. Sice jsme ve 12 minutě jako první otevřeli skóre po krásné individuální akci Natky Brichové, která bojovností a důsledností nakonec dostala kotouč k volnému Domčovi Francovi, který nás do odkryté části branky poslal do vedení 0:1. Bohužel jsme do konce první části o vedení přišli, kdy nám soupeř dvěma brankami v 15 a 19 minutě utekl o jednu branku a ujal se vedení 2:1.

Druhá část se herně nesla v podobném duchu jako ta první. Hra byla vyrovnaná, ale soupeř byl nebezpečnější v zakončení. První slovo však vyřkl Ondra Veit, který vyrovnal v první polovině 22 minuty na 2:2. Ve 26 minutě se soupeř opět ujal vedení 3:2, aby následně ve 33 minutě opět Ondra Veit po asistenci Pepy Komárka vyrovnal. Do konce druhého dějství jsme ještě jednou inkasovali a tak jsme odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

Bohužel nám soupeř ve třetí části hry odskočil během prvních pěti minut na rozdíl tří branek, což už bylo na nás moc. Stačili jsme ještě ve 46 minutě Natkou Brichovou snížit na 6:4 a ve 49 minutě Tomem Janatou na 7:5, ale to bylo vše. Pak se rozjel gólostroj domácích a výše uvedený konečný stav byl na světě.

Naším dalším soupeřem je v sobotu 26.11.2016 na domácím ledě tým Kozlů z Kolína, čímž vás všechny srdečně zveme.