«

«

Lis 12

Junioři prohrávali už o čtyři branky, přesto bodovali

Neděle 11.11.2018 SK Sršni Kutná Hora – SK Černošice 5:6 (SN) (0:3, 2:1.3:1,0:1) Po nevydařené úvodní třetině nedělního zápasu proti Černošicím a brance, kterou viděl jen rozhodčí, prohrávali Sršni v polovině zápasu již o čtyři branky, přesto se jim podařilo do konce řádné hrací doby vyrovnat stav utkání a vybojovat alespoň bod, když nakonec podlehli hostům na samostatné nájezdy.

Domácím se hrubě nepodařila první třetina, když inkasovali hned při prvním střídání po 32 sekundách hry. Znovu jsme doplatili na stále se opkaující chybu našich hráčů, když ve vlastní třetině „vymýšlíme“ a nedokážeme se jednoduše dostat ze třetiny. Ve třinácté minutě jsme hráli přesilovou hru, ale soupeř osm sekund před jejím skončením využil našeho nedůrazu a ve vlastním oslabení zvýšil na 0:2. Za další minutu a půl to již bylo 0:3 a Sršni byli zralí „na ručník“, hráli jsme zbrkle a nedokázali jsme si ani pořádně přihrát. Další branka už v úvodní třetině nepadla a do druhé třetiny tak mohli Sršni nastoupit s odhodláním ještě něco s výsledkem udělat.

Veškeré odhodlání mohlo vzít za své v polovině zápasu, když odražený puk který padal obloučkem za ležícího Tomáše Pekaře, který hájil naši branku, odpálil ještě před brankovou čárou ze vzduchu Adam Link. K našemu údivu však hlavní rozhodčí přerušil hru a signalizoval, že padla branka. Naše šance na obrat v utkání tak byly hodně nízko. I tak jsme se navzdali a Ondra Plíhal nejprve v 34. minutě se štěstím snížil na 1:4 a ve 38. minutě po kombinaci druhého útoku dokázal využít přesilovku a snížit tak na rozdíl dvou branek.

Po jedenácti minutách poslední třetiny odskočili hosté znovu na rozdíl tří branek, ale domácí dokázali za necelou minutu opět snížit, když Ondra Macháček dokázal po 17 sekundách přesilové hry propálit hostujícího brankaře. V té době už Sršni ve snaze vyrovnat, hráli jen na dva útoky. Tato snaha přinesla své ovoce v čase 56:40, když Tomáš Fišar střelou do protipohybu brankaře snížil na 4:5 a v čase 57:02 (ještě v průběhu toho samého střídání), znovu Tomáš Fišar střelou nad beton vyrovnal na 5:5.

Na řadu přišli samostatné nájezdy, ve kterých však selhali všichni domácí střelci a hosté si tak za branky v první a čtvrté sérii připsali dva body…

Vyloučení: 2 – 5

Využití: 2 – 0

Oslabení: 0 – 1

Sestava: Pekař (Wagenknecht), Fišar – Macháček – Klazar, Koubský – Plíhal – Hobza, Mikeška – Hladík – Bartoš – Zíka, Kopecký – Brich, Link – Bachtík, Hnilička

Trenér: Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 34. Plíhal (Koubský), 37. Plíhal (Koubský, Kopecký), 53. Macháček (Bachtík), 57. Fišar (Bartoš, Kopecký), 58. Fišar (Macháček)