«

«

Čvn 24

Kačka přivezla „bramboru“…

Od 12. do 17. června 2016 proběhlo v italských městech Asiago a Roana mistrovství světa žen v inline hokeji organizace FIRS, kde náš ženský tým obhajoval zlaté medaile, které loni vybojoval v Jižní Americe. Jednou z přímých účastnic byla i odchovankyně kutnohorského hokeje, Kateřna Pipková. A protože se často v útrobách kutnohorského zimního stadionu potkáváme, zahrál jsem si na novináře a požádal ji o krátké „interview“.

Ve skupině A na vás čekalo Švýcarsko, Švédsko, Tchaj-pej a velmi silný celek Kanady:

První dva soupeři ze Švédska a Tchaj-peje byli trochu lehčí, což nám na úvod vyhovovalo a dokázaly jsme je porazit (Švédsko – ČR 1:5, ČR – Tchaj-pej 6:0). Díky losu jsme pak utkání s těžším Švýcarskem a Kanadou sehrály v průběhu jednoho dne.

Přesto jste Švýcarsko porazily 4:2 a s Kanadou remizovaly 1:1:

V zápase se Švýcarskem se v podstatě hrálo o to kdo postoupí do čtvrtfinále. Dvakrát jsme prohrávaly, ale vždycky jsme stačily rychle vyrovnat a ve druhé polovině jsme strhly vítězství na svoji stranu. Proti Kanadě už nám trochu chyběly síly, znovu jsme prohrávaly, ale povedlo se nám srovnat.

Nakonec jste byly jediné, kdo dokázal pozdějším mistryním světa sebrat alespoň bod…

Chtěly jsem je potkat znova až ve finále, abychom jim vrátily jejich trochu nafoukané chování, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Ve čtvrtfinále jste narazily na celek z Finska…

Zápas jako na houpačce, nejdříve jsme vedly 1:0, prohrávali 1:2, abychom nakonec vyhrály 3:2.

A v semifinále přišla nejtěžší prohra na turnaji 0:4 s USA…

Dlouho to byl vyrovnaný zápas, pak jsme ale inkasovaly v přesilovce 4 na 2 a soupeřky nás už k ničemu nepustily a ještě dokázaly využít naše chyby k navýšení skóre.

V posledním zápase jste bojovaly o bronz proti Francii…

To byly nervy! Dostaly jsme branku hned v první minutě zápasu a už to vypadalo, že zápas skončí 1:0, nebyly jsme schopné vstřelit branku. Necelou minutu před koncem zápasu jsme navíc šly do oslabení, ale odvolaly jsme brankařku a 40 sekund před koncem se nám povedlo vyrovnat! Bohužel v prodloužení pokračovalo naše oslabení a přesně s jeho skončením nám Francie vstřelila vítězný gól…

Po loňském nečekaném zlatě v Argentině je „bramborová“ medaile asi zklamáním, ale stejně být čtvrtý na světě???

Proti loňsku jsme měly mladší tým a snad získané zkušenosti využijeme v budoucnosti…

Zhruba za měsíc už bude v Hoře led, jak se těšíš a co je pro Tebe víc hokej nebo inline:

Těším se moc a jednoznačně lední hokej.

V minulé sezoně jsi se dala i na dráhu hokejové rozhodčí, jak bude vypadat Tvoje následující hokejová sezona?

Ještě v srpnu bych měla dělat rozhodcovskou dvojku, už se na to „těším“, bude to asi náročné. Tuto sezonu bych chtěla pískat i hrát, i když v tuhle chvíli ještě nevím kde.

Poslední otázka, co jsi mi přivezla z Itálie?

Nechci být sprostá…

Tak Ti Kačenko mockrát děkuji…

-oldaf-