«

«

Úno 16

Klazar přispěl třemi body k výhře nad Kolínem B

Sobota 15. 2. 2020 SK SRŠNI Kutná Hora – SC Kolín B 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) Před závěrem základní části letošní KLM, se pohybují Sršni, se získaným počtem bodů, na hranici baráže, Kolín B je v tabulce jedním ze dvou nejbližších soupeřů. O důležitosti výhry Sršňů proto neexistovali žádné pochybnosti. Přestože nás čeká v příštím kole ještě soupeř z Čáslavi, jedná se o výrazně silnější tým a spoléhat na zisk bodů z jejich ledu, by bylo troufalé.

Sršni začali dobře. První založení akce soupeře první pětka dobře napadala a už po 14 sekundách se dostal Javůrek do brejku, který zabrzdil až Martínek v bráně hostí, před brankovou čarou. Vzápětí se dařilo i druhé pětce a po finální nahrávce Švejdy se prosadil nejmladší člen týmu Tobiáš Klazar, který poslal Sršně do vedení. Kolín se ale nenechal zastrašit a za minutu bylo srovnáno, bohužel i díky našemu nedůslednému bránění. V 17. minutě byl vyloučen za sekání kolínský Ježek, už podruhé, a první pětka napravila svoje zaváhání z inkasovaného gólu. Beran nabil na modrou ostrostřelci Málkovi, jehož střelu ještě Martínek vyrazil, ale na dobré postavení a rychlou reakci Javůrka, už nestačil.

Náskok dával Sršňům mírnou naději na uklidnění hry do druhé třetiny zápasu. Ten nám chvíli vydržel, přesto nebyl nekonečný. Nejprve jsme hráli zbytečně v oslabení, když Jiří Tvrdík hasil svoje špatné postavení proti soupeřově hráči hákováním. Ustáli jsme ho, ale stálo nás zbytečně síly v dobrém nástupu do třetiny. Za několik minut chtěl gólman David Jelínek rozehrát puk zpoza brány, bohužel k němu rychle přistoupil Zheliznyak, získaný puk zasunul do prázdné brány a dotáhl skóre na 2:2.

I přes tyto a několik dalších zbytečných chyb byli Sršni aktivní v útočné činnosti, vědomi si nutnosti získání bodů. Dobrý krok tímto směrem udělala druhá pětka při hře 5 na 5 a signalizovaném trestu ve 37. minutě Jan Tvrdík chvíli čekal s nahrávkou od pravého mantinelu, pak si vybral Matouše Jelínka mezi kruhy. Ten se s pukem otáčel, střela neměla dostatečnou razanci ani směr, k puku se ale dostal sjíždějící Klazar a zakončením do prázdné brány opět vrátil Sršňům vedení. Po vhození buly jsme opět hasili naši nedůslednost v bránění faulem a zbytečně pomohli, po navýšení skóre, hostům v oklepání se z něj. Jejich tlak jsme ustáli a s jednobrankovým vedením jsme mohli odejít do kabin.

Během prvního střídání první pětky se vrátil na střídačku Málek s bolavým zraněním na noze. A v tom následném ho pomstil tím nejlepším způsobem. Nikoliv nesmyslným oplácením, ale gólem. Sršni hráli přesilovku po faulu Spitzera, soupeře drželi v jejich pásmu. Když viděl Klazar hluboko sjíždějícího Málka, poslal mu puk, na který kolínský Martínek neměl šanci dosáhnout. Poprvé v zápase odskočil jeden ze soupeřů na rozdíl dvou gólů a junior Klazar si připsal ke dvěma gólům ještě asistenci… V 54. minutě byl vyloučen Matouš Jelínek za sekání (byť se ho dopustil jiný náš hráč…!) a Kolín trestal. Po sevření naší čtveřice v obranném pásmu pomalu „dotahoval smyčku“ a v závěru akce předvedl Jiří Kadlec st. svůj velký přehled ve hře. Neunáhlil se střelou, byť stál u pravé tyčky brány domácích, ale krátkou žabičkou do brankoviště dal vyniknout Peškovi, který měl celou bránu odkrytou. Do konce třetiny hráli oba týmy opatrně a bez faulů, přesto jsme viděli několik šancí na obou stranách. Kolín neriskoval hru s odkrytou bránou, ve snaze srovnat a už neinkasovat, gól už ale nepadl a Sršni berou 3 body.

Poslední zápas základní části letošní sezóny odehrajeme v neděli 23.2. od 17:00 na čáslavském zimním stadionu.