«

«

Úno 18

Zbytečné drama

Neděle 16. 2. 2020 HC Slavoj Velké Popovice – SK Sršni Kutná Hora 3:5  (0:1,1:1,2:3) Juniorka se popáté (a naposled) v letošní sezoně utkala s celkem z Velkých Popovic. Oba celky měli na svém kontě dvě vítězství ze vzájemných soubojů a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj i v posledním duelu.

Úvodní třetina potvrdila tato očekávání, oba celky si vytvořili několik brankových příležitostí a kdyby je hráči dokázali využít, mohlo být skóre po první třetině klidně 5:5. Dobrý výkon obou brankařů a naopak nevalné zakončení útočících hráčů však vedlo k tomu, že až do 20. minuty branka nepadla. Teprve v čase 19:16 se po přihrávce Ondry Plíhala prosadil Petr Koubský. Přestože jeho střela nepatřila do kategorie nebezpečných, našla si cestu do popovické sítě. Do kabin jsme tak odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Do druhé třetiny nastoupili Sršni výrazně lépe než domácí a prvních 13 minut třetiny jsme na ledě kralovali. Svoji převahu jsme však ke své škodě nedokázali gólově zužitkovat a domácí ve 14. minutě dokázali při své první přesilovce pro nás trochu nešťastnou brankou vyrovnat na 1:1. Ve Velkých Popovicích nám naštěstí vycházeli závěry třetin. V čase 39:29 při hře 4 na 4 vrátil Sršňům vedení David Zvěřina, který konečně „trefil zařízení“ a pěknou střelou od modré vsítil svou první branku v sezoně. Znovu jsme tedy vedli o jednu branku.

Poslední třetina se spíš podobala té první, s tím rozdílem, že v ní padaly branky. Ve 44. minutě zajistil Sršňům dvougólové vedení Lukáš Secký a mohlo se zdát, že zápas kontrolujeme. Z tohoto omylu nás ale domácí rychle vyvedli, za dvě minuty snížili na 2:3. Veškeré taktické pokyny, které hráči v kabině nebo ještě na lavičce jasně chápou, ba se dokonce podivují nad tím, proč jejich kolega, který je právě na ledě tyto pokyny neplní, jsou v okamžiku kdy naskočí na led zcela zapomenuty. Ve 47. minutě získal pro Sršně opět dvoubrankové vedení Ondra Plíhal, o které jsme v 50. minutě znovu přišli. Drama vrcholilo v 57. minutě kdy měli domácí k dispozici více než jeden a půl minuty trvající přesilovku 5 na 3. Domácí si ji naštěstí pro nás sami zkrátili vlastním vyloučením a Sršni se tak oslabení ubránili. A na potvrzení toho, že nám tentokrát vyšli závěry třetin, 10 sekund před koncem té poslední, pečetil v power play Petr Koubský konečný výsledek na 3:5. Přestože jsme dvakrát vedli o dvě branky, sami svými chybami jsme dovolili soupeři zápas zbytečně zdramatizovat.

Další zápas odehrají junioři v pátek 21.2.2020 od 16:30 v Nové Pace a neděli 23. 2. 2020 od 11:00 na pražském Smíchově.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Bartoš, Kopecký – Hnilička, Koubský – Plíhal – Pokorný, Mikeška – Hladík – Klazar, Secký – Hobza,

Branky a nahrávky: 20. Koubský (Plíhal), 40. Zvěřina (Klazar), 44. Secký (Plíhal), 47. Plíhal (Hnilička), 60. Koubský

Tresty: 24:14 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář