«

Zář 14

Kobra jasným výsledkem přehrála Sršně

Pátek 14.9.2018 HC Kobra Praha – SK Sršni Kutná Hora 9:1 (4:0,5:1,0:0)

Junioři se v pátek utkali zřejmě s jedním z favoritů skupiny E Regionální ligy juniorů, celkem HC Kobra Praha.Tým tentokrát vedl jako trenér Michal Procházka, který vzhledem k nečekanému vypadnutí Ondry Macháčka posunul z obrany do útoku Jardu Kubelku a plně využil všech 14 háčů, které měl k dispozici. Domácí byli od začátku rychlejší a důraznější a dokonale dokázali využívat poněkud zvláštní metr rozhodčích při posuzování osobních soubojů. Sršni odolávali do 7. minuty, kdy domácí poprvé překonali Filipa Wagenknechta v brance. V desáté minutě pohrdl vyrovnáním Tomáš Fišar, když netrefil zcela odkrytou branku. Ve 13. minutě domácí výborně rozehráli přesilovou hru a zvýšili na 2:0, aby za další dvě minuty zvýšili na 3:0. Skóre třetiny se nakonec zastavilo na stavu 4:0. Hrozivé skóre ne úplně odpovídalo předváděné hře, bojovalo se o každý kousek ledu, ale na rozdíl od domácích, kterým do branky spadlo v podsatě vše nač sáhli, Sršni se nedokázali střelecky prosadit.

Do podruhé třetiny ale Sršni nastupovali s odhodláním nedat svou kůži zadarmo a ve 26. minutě dokázal Dominik Bachtík po přihrávce Ondry Plíhala využít přesilovku a snížil na 4:1. Bohužel ani ne za půl minuty hosté šťastně skórovali, když brankařem vyražený puk se odrazil od soupeře zpět za jeho záda… Podobná situace se opakovala i ve 33. minutě (už za stavu 6:1), kdy pro změnu Tomáš Brich nedokázal včas uhnout nahozenému puku od zadního mantinelu a ten se opět odrazil za záda našeho brankaře. A i když hosté nerezignovali, inkasovali do konce druhé třetiny ještě dvakrát a skóre se zastavilo na hrozivém stavu 9:1.

Jediným úkolem Sršňů ve třetí třetině bylo „zachovat si tvář“ a neinkasovat další příděl branek. To se nakonec podařilo. Někdy je soupeř prostě lepší a je dobře, že co se týká nasazení a bojovnosti, zůstali Sršni na cestě, kterou nastolili v zápase s HC Poděbrady.

Na odpočinek není mnoho času, v neděli v 17:30 na domácím ledě přivítáme dalšího nepříjemného soupeře SC Kolín.

Branky a nahrávky: 26. Bachtík (Plíhal)

Vyloučení: 5 – 9

Využití: 2 – 1

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Hobza – Plíhal – Koubský, Fišar – Kadleček – Kubelka, Zíka – Hnilička – Cihlář, Kopecký – Brich, Link – Bachtík

Trenér: Michal Procházka