«

Zář 16

Žlutočernou bitvu ovládli v Popovicích Sršni a vezou domu první body

Slavoj Velké Popovice – SK SRŠNI Kutná Hora 1:3  (0:1, 1:1, 0:1)

První zápas sezóny a 3 body jsou doslova snové. Že jsou z ledu Velkých Popovic a je za nimi extra skvělý výkon celého týmu Sršňů, je ovšem ještě mnohem lepší. Nasazení, bojovnost, osobní odpovědnost i zručnost a týmový duch, tím se dá vyjádřit výkon, který předvedli Sršni na soupeřově ledě.

Komentovat výkon konkrétních hráčů cítím skoro až hříchem, protože to co TÝM předvedl si zaslouží jedině společnou pochvalu. S klidným svědomím ovšem uvedu jedno jméno, které bylo základním kamenem našeho úspěchu a tím je gólman David Jelínek. Z kanonády 43 střel pustil za svoje záda jedinou a zcela určitě dal týmu jistotu, kterou dokázali spoluhráči proměnit ve všech směrech pozitivně, v první body sezóny.
Na popovickém zimáku nás přivítala velká zima, tentokrát i v kabině. Možná i to nás přinutilo pořádně se zahřát na rozcvičce i rozbruslení☺.
Na úvodní buly nastoupil navrátilec do dresu Sršňů, mladý Lukáš Beran. Trenér ho doplnil mezi zkušeného Javůrka a rychlonohého šikulu Dytrycha. Siváček se posunul do obrany a nutno říct, že všechny tyto změny jsou ku prospěchu týmu.
Zápas začal ve velkém tempu a toto tempo udržely oba týmy až do samého konce. První šanci si vytvořili Sršni, vzápětí kontrovali popovičtí. Podobně se odvíjel i další vývoj, sledovali jsme opravdu velmi atraktivní zápas. Společně s fanoušky domácích nás přijelo podpořit zhruba několik fanoušků a v souboji na tribunách obstáli velmi statečně.
Vylučovaných hráčů byla jen hrstka, rozhodčí měli zápas pod kontrolou, nicméně některé zákroky procházeli oběma týmům. Nutno ovšem říct, že hra nebyla zbytečně přerušována a také proto jsme sledovali i delší úseky hry a tempu zápasu to jedině pomohlo.
Prvním vyloučeným, za hákování, byl domácí kapitán Medřický, na kterém byla patrná podrážděnost od samotného začátku zápasu. Výhodu jsme nevyužili, dokonce jsme nechali ohrozit protiútokem naší bránu. Přesto jsme pokračovali ve velmi aktivní hře. Tou se prezentovala i třetí lajna, kam umístil trenér druhého navrátilce do sršního dresu, sedmnáctiletého Ondru Plíhala. „Na starost“ ho dostal velmi zrušený centr Rudolfský, na druhém křídle měl už ostříleného Michala Švába, byť je mu jen dvacet let. Třetí útok proto mohl využívat velké zkušenosti Rudolfského a rychlost a dravost mladých křídel, které taky v hojné míře využíval.

Po dost drsném dohrání Jiráně před bránou domácích domlouval rozhodčí opět Medřickému, trest mu však neudělil. Přes následné vyloučení Pavla Švejdy a jeho úspěšné ubránění jsme dokázali skórovat. Právě navrátilec Švejda našel dlouhým pasem Jana Tvrdíka, který se ve velmi složitém postavení mezi dvěma soupeři dokázal protlačit až před gólmana Lorence a rozjásal spoluhráče i fanoušky Sršňů.

Na začátku druhé třetiny to byl opět Jan Tvrdík, který unikl po levé straně až před Lorence, ale tentokrát ho nepřekonal. V následném střídání soupeř přehrál naší třetí pětku a ve 23. minutě vyrovnal stav na 1:1.
V této části jsme sledovali nejspíš tu hokejově nejhezčí část zápasu, kterou korunovala naše druhá pětka. Nejprve odvedl skvělou práci za bránou domácích Jiráň, který obral soupeře o puk a přes Jana Tvrdíka doputoval puk k Matesovi Jelínkovi. Ten při jeho zpracování skončil na kolenou, aby nečekanou střelou z kleče překvapil Lorence a vrátil Sršňům vedení. Do konce třetiny jsme byli svědky přestřelky, kdy útok střídal další a oba gólmani předváděli skvělé výkony. V polovině zápasu odešel na trestnou lavici kapitán Vaněk, který i přes svoje 4 křížky nedá ani o polovinu mladším protihráčům nic zadarmo a je morálním tahounem týmu a vzorem odhodlanosti pracovat pro tým. I jeho vyloučení Sršni uhájili s čistý štítem a až do konce třetiny jsme uhájili jednobrankové vedení.

Náskok malý, ale pořád drobná výhoda před soupeřem před třetí třetinou, byla na naší straně. Soupeř trochu přitvrdil, ale snížit skóre hned v úvodu třetiny jsme mu nedovolili, začal proto více chybovat, přidávali se i podrážděnost a neshody, které nám hráli do karet.
Gólmani i nadále tahali proti aktivním útočníkům jeden zákrok za druhým a diváci je za to odměňovali ovacemi. Na konci 56. minuty jsme šli po faulu Pavla Švejdy do oslabení, a soupeř nás sevřel a doslova zasypal naší bránu sprchou střel, která vygradovala stavem, kdy všichni naši hráči na ledě skákali do střel a leželi v brankovišti nebo před ním. Tuto kanonádu jsme přežili a odpověď byla více než výmluvná. První pětka vybojovala puk, Siváček poslal puk na skvěle hrajícího Dytrycha, který po pravém křídle pronikl až před Lorence, aby ho vzápětí překonal. 40 sekund před koncem jsme vedli o 2 góly a zbývalo přežít bez úhony do konce zápasu.
To se nám podařilo, hráči proto mohli obklopit gólmana v jeho brankovišti a projevit velkou radost z vítězství.
Spokojenost s výkonem týmu vyjádřil po zápase i trenér Bednář, za výkon poděkoval každému hráči jednotlivě.
Bude velmi těžké navázat v dalších zápasech na výkon tohoto zápasu, důležité je, že všichni naši hráči umí hrát pro tým a tím zvyšují jeho rostoucí kvalitu. Bude proto nutné, abychom všichni přistoupili ke každé další třetině, každému střídání stejně odpovědně jako jsme dokázali odehrát celých 60 minut v Popovicích.

Další zápas odehrajeme doma v sobotu 22. září od 17:30 hodin, rozbruslení začíná v 16:50 hodin.
Tímto Váš všechny zveme na tribuny, abyste podpořili náš tým v bojích Krajské ligy.