«

«

Pro 06

MIKULÁŠ K NÁM PŘIBRUSLIL O DEN DŘÍVE

Tradiční Mikulášskou nadílkou se začíná většinou šířit ta pravá vánoční nálada. A tak tedy i na náš pondělní trénink dorazil ke kontrole kázně a tréninkové píle spravedlivý Mikuláš se svoji početnou družinou, kterou tvořil laskavý anděl, ale také poněkud drsnější a rozverní návštěvníci z pekelné říše.

Letošní akce byla v první fázi plná soutěží a her, do kterých jsme zapojili čerty i s nebeskou honorací. Na ledě se tak bruslilo, soutěžilo i smálo a jako nejupřímnější ocenění považuji, když děti po skončené hře svorně křičeli: „Ještě! Ještě! Ještě jednou!“ O tom, že malí Sršni to na bruslích umí, se Mikuláš s čerty přesvědčili dostatečně a nastal tedy čas dokázat, že umí i nějakou tu básničku, písničku, či alespoň neplakat a splnit náhradní pekelný úkol. A protože to zvládli úplně všichni, tak si nakonec každý odnesl svůj balíček sladkostí. Na závěr jsme si ještě zahráli proti Luciferovu mančaftu, s hrajícím koučem Mikulášem, hokej a nutno uznat, že čerti zvýšili motivaci našich svěřenců natolik, že jsme spolu s Petrem jen nevěřícně koukali a přemýšleli, kde se to v nich bere.  Ve finále i Mikuláš s andělem byli s našimi dětmi nadmíru spokojení, protože v pondělí byly na ledě jen samé hodné a snaživé děti. A tak jen čertům nezbylo než zklamaně odtáhnout do pekla s prázdnou.
   No, a protože v naší kabině vládl po skončení akce úsměv a spokojenost, tak se sluší poděkovat rodičům, aktérům na ledě a všem ochotným lidičkám, a není jich málo, za jejich příspěvky, účast i aktivitu. Bez jejich pomoci by nebylo možné tuto akci uskutečnit, a tak ještě jednou díky všem!
P.S. Byla to příjemná hodinka, a aby bylo na co vzpomínat, dvorní fotograf (Lukáš) nám pořídil opravdu hezkou fotodokumentaci.