«

«

Bře 27

Muži „na bedně“ mají nového krále

Ledová plocha v Kutné Hoře je nahrazována plastovou a tak nastal čas na malé ohlédnutí za druhou sezónou mužů našeho sportovního klubu v krajské soutěži. Trocha statistiky a srovnání s předchozím ročníkem je jistě zajímavost pro příznivce. Hodnocení sportovní úrovně a komentáře patří osobám povolanějším, tak rovnou k číslům a tabulkám. Asi nejpodstatnější je skutečnost, že se v konečném pořadí soutěže umístili naši borci na třetí příčce. Oproti předešlému ročníku to je posun o dvě příčky nahoru, až na bednu. Také je dobré zjištění, že všichni účastníci minulého ročníku skončili až za Sršni, kteří jsou překonáni jen týmem Černošic a Žabonos „spadlé“ z krajské ligy.

Tabulku kanadského bodování vyhrál a novým králem střelců se stal Michal Charvát, kterému se povedla kuriozita a v jednom domácím utkání vstřelil šest(!) branek . Jeho produktivita -průměr vstřelených branek na zápas je 0,94 (David Čejka 2011/12 pr. 1,06).

Z mladých hráčů se nejlépe prosazoval Jiří Tvrdík, který v kanadském bodování obsadil čtvrtou příčku s produktivitou 0,5 branek na zápas (Hynek Macháček 2011/12 pr. 0,7).

Jediným hráčem, který odehrál všech 20 mistrovských utkání je obránce Jan Vaněk, kterému se povedlo vstřelit v souboji o třetí příčku v Příbrami vítězný gól z poloviny hřiště.

Statistiky brankářů bohužel nejsou, tak jen počet odchytaných utkání. Jan Krištof – 13, Alexandr Karger – 3, Šimon Balham – 3, David Jelínek – 1.

V průběhu soutěže nastoupilo ke dvaceti mistrovským utkáním celkem 29 hráčů. Sedm z tohoto počtu jsou junioři a dva dorostenci.

Ještě jedna skutečnost stojí za zmínku, i když není statisticky podchycena. Počet dlouhodobých zranění a vážných nemocí hráčů bylo neobvykle mnoho. A tak zakončím tento článek přáním lepších časů zdravotního i sportovního rázu v sezóně příští.

– Hynek Macháček –