«

«

Led 20

Na druhý tým tabulky dorost nestačil.

Neděle 18.1.2015 SK Sršni Kutná Hora – HK Kralupy 3:7 (1:2,0:2,2:3). Nedělním zápasem s týmem HK Kralupy skončila třetí čtvrtina KLD a zároveň byla zahájena série, kdy se Sršni z posledních sedmi utkání soutěže představí pětkrát na domácím ledě a venku budou hrát pouze na ledě Poděbrad a Kralup, tedy v současnosti prvního a druhého celku soutěže. Sršni v momentálně asi nejsilnější možné sestavě nestačili v neděli na druhý tým soutěže HK Kralupy. Hosté přijeli s 16 hráči do pole a dvěma brankaři, domácí „tradičně“ měli do pole pouze 10 hráčů. Hosté dobře bruslili a  hráli na hranici tvrdosti, někdy možná i za ní, čemuž napomáhal svým zvláštním posuzováním zákroků hlavní rozhodčí. Hra do těla není zrovna tím pravým šálkem kávy pro mnohé domácí hráče, ale v bruslení jsme se hostům v úvodu vyrovnali.

První branku zápasu vstřelil Vojta Hríbik již ve 3. minutě utkání, když dopravil do sítě puk odražený od zadního mantinelu po střele Fídi. K vyrovnání vedla v 7. minutě situace, kterou jsem nedávno na tréninku viděl Michala Procházku vysvětlovat mladším žákům, po vystřelení útočícího hráče se oba obránci otočili ke své brance a tedy zády do hry a hosté z dorážky vyrovnali na 1:1.  V dalším průběhu první třetiny jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, ale ani tu největší, samostatný nájezd v podání Švábika jsme nedokázali proměnit. Hosté v přesilovce 4 na 3 vstřelili branku, kterou rozhodčí neuznal a skóre se tak neměnilo. Dvě minuty před konce se ale opakovala situace jako před první brankou hostů a Kralupy šli do vedení 1:2.

V úvodu druhé třetiny hosté nejdřive nedokázali využít příležitost, kdy dostali „namazáno“ před naši branku, ale ve 27. minutě již tuto nabídku využili a ve vlastním oslabení zvýšili na 1:3. Sršni si sice připravili několik příležitostí, ale střely byly buď nepřesné, nebo příliš slabé. Ve 33. minutě jsme se opět jen otáčeli za pukem a hosté znovu v oslabení zvýšili již na 1:4 a tímto výsledkem skončila i druhá třetina.

Byť se v závěru druhé a na úplném začátku třetí třetiny zdálo, že se domácím daří hru srovnat, ve 43. minutě hosté znovu po chybě obrany zvýšili již na 1:5. Nutno přiznat, že ani za tohoto stavu se domácí nevzdali a dokázali si vypracovat několik brankových příležitostí a Fíša ve 47. minutě se štěstím snížil na 2:5. Kralupy ale ani ne za minutu odskočili na 2:6, Švábik ještě dokázal snížit na 3:6, ale poslední slovo měli znovu hosté když v poslední minutě stanovili konečné skóre na 3:7.
Branky a nahrávky: 3. Hríbik (Fišar st.), 47. Fišar ml. (Dytrych), 57. Šváb (Fišar ml., Dytrych)
Sestava: Pekař (Wagenknecht) – Dytrych, Fišar ml., Šváb – Hríbik, Macháček, Koubský – Fišar st., Zika – Červinka, Bachtík