«

Led 20

Žihadla starších žáků byla tentokrát nabroušená

Sobota 17.1.2015 SK Sršni Kutná Hora – SC Kolínští Kozlové 4:3 (2:2,1:0,1:1)

Sobotním derby hráči Sršňů žili již celý týden. Motivaci v zápase uspět za každou cenu měli úplně všichni a nemusím říkat, jak chtěli uspět bývalí hráči Kolína, kteří přešli na hostování do Kutné Hory, jelikož v Kolíně nedostávali prostor si zahrát. Bohužel sestava Sršňů před zápasem řádně prořídla z důvodů marodky, a proto jsme do poslední chvíle nevěděli, zda budeme schopni zápas odehrát.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu.  Ze začátku jsme nestíhali chytit tempo zápasu. Kluci si vypomáhali zákroky na hraně, kdy na začátku třetí minuty přišel trest, kdy  musel Patrik Hladík na trestnou za hákování. Jak se ukázalo, byl to jeden z klíčových momentů utkání, jelikož Sršni zásluhou Robina Míška po nahrávce od Adama Linka dokázali v oslabení skórovat. Poté se hra přeci jenom trochu vyrovnala a šance se střídali na obou stranách. Kozlům se podařilo vyrovnat na konci páté minuty, ale Sršni o půl minuty později se opět radovali z vedení, kdy druhý gól vstřelil Séba. Od této doby v brankách kralovali gólmani, kdy jedinou výjimkou byla polovina třinácté minuty. Kozlíci dokázali využít naší nepřesnou rozehrávku na obrané modré čáře a srovnali stav utkání po první třetině na 2:2.

Druhá třetina byla na branky velmi chudá. Šance se střídaly na obou stranách, kdy přeci jenom ze hry měli více Kozlové. V brance Sršňů však kouzlil Tomáš Pekař a všem střelám Kozlům dokázal zabránit. Sršni se tak mohli radovat na konci třetiny z vedení, když v čase 37:56 Robin Míšek vstřelil gól po nahrávce od Jana Kopeckého.

Ve třetí třetině pak byl boj a drama až do konce. Kolín dokázal nejprve v čase 48:26 vyrovnat na 3:3. Sršňům se však podařilo v čase 58:25 vstřelit vítězný gól, kdy Robin Míšek využil nahrávku od Adama Linka. Kolín ihned přistoupil ke hře bez gólmana, ale Sršni si již těsné vítězství sebrat nenechali a poprvé v tomto roce 2015 vyhráli.

Vyloučení: 4:4 Využití (0:0) Oslabení (1:0)

Sestava: brankáři:  Tomáš Pekař 60:00, Petr Gygal 00:00.

Obrana: Jan  Kopecký – Tomáš Brich