Nebyli jsme horší, ale prohráli jsme

001

6. kolo – středa 28.9.2016

SK Sršni Kutná Hora:HC Mountfield Hradec Králové 3:7 (1:4; 1:1; 1:2)
Ve středu ve státní svátek jsme odehráli další utkání v krátké době po sobě, kdy jsme přivítali soupeře z Hradce Králové. O výsledku prakticky rozhodla první třetina, kde jsme měli spoustu šancí ke vstřelení branky, ale bolest jejich proměňování zmiňovaná už v minulém utkání s Libercem se v tomto utkání projevila v plné nahotě.
Zápas jsme zahájili naším oblíbeným trikem, kdy od prvního buly necháme soupeře hrát a počkáme co se stane. V tomto případě jsme inkasovali a to ve 34 sekundě. Vždy po první brance v naší síti se úroveň bruslení o jeden level zvedne a začneme hrát. To se stalo i teď. Začali jsme hrát hokej, ale to zakončení. Naopak soupeř v páté minutě využil naší chyby v obraně a z brejku trestal 0:2. V desáté minutě konečně zahřmělo na sršní straně. Nejprve Vojta Hamsa neúnavně bojoval před brankou soupeře s přesilou, následně Natka Brichová vrátila vyhozený puk z modré zpět před branku, kde se nejlépe zorientoval Pepa Komárek a snížil na 1:2. Bohužel nás to gólově nenakoplo a přes několik dobrých šancí ne a ne skórovat. A tak se naplnilo notoricky známé rčení nedáš, dostaneš. V 16‘ minutě nám byla nabídnuta přesilová hra, ale hned v jejím úvodu brutální minela na útočné modré znamenala další brejk, ve kterém se soupeř opět nemýlil 1:3. Rozhodující ránu jak se později ukázalo, nám soupeř zasadil v čase 18:14, kdy opět po chybě obrany došlo k přečíslení tři na jednoho a skvěle vyřešená početní převaha byla přetavena v další branku v naší síti 1:4.

Toto byl poslední hřebíček do naší rakve, jak se později ukázalo. Vždy, když jsme snížili hradečtí hokejisté, vždy odskočili a vedení už nepustili. Ve 23‘ střelou od modré Denis Čížek snížil na 2:4 a tak jsme byli opět na dosah. Ale zase několik špatně řešených situací před brankou soupeře znamenalo to, že se skóre nepohnulo ani o píď. A tak přišel logický trest. Faul, následně nařízené trestné střílení, které bylo s bravurou proměněné a bylo to rázem zase o tři branky 2:5.

Třetí třetina se nesla v duchu té druhé. V probíhající 48‘ rozvlnil síťku hradecké branky Ondra Veit a snížil na 3:5. V zápětí v 50‘ přišla další hrubá chyba naší obranné vozby, která znamenala další brejk a zvýšení náskoku na 3:6. Poslední úder nám byl uštědřen v 54‘. Po našem tlaku do branky soupeře přichází rychlé přenesení hry s následným bezchybným zakončením 3:7. Na tomto sumáři se stav na světelné tabuli ustálil a ukazoval stejnou hodnotu i po závěrečné siréně.

Z našeho pohledu vyrovnané utkání jsme prohráli, kdy jsme opět ztroskotali na využití vypracovaných šancí. Až vyřešíme klid v zakončení a větší důraz před brankou soupeře budeme zcela určitě bodovat.