Vítězná sobota v Kolíně

001

7. kolo – sobota 1.10.2016

SC Kolín – SK Sršni Kutná Hora 2 : 9 (0:2; 0:4; 2:3)

První říjnový den jsme v odpoledních hodinách zavítali do sousedního Kolína k již tradičnímu derby. Dá se říci, že tentokrát jsme od začátku přistoupili k utkání zodpovědně, čemuž také odpovídá i konečný výsledek.

Od první minuty působil náš tým soustředěným dojmem s odhodláním toto utkání vyhrát. Sice jsme si nevytvořili nějako drtivou převahu, ale měli jsme více ze hry, i když s brankovými příležitostmi se na obou stranách šetřilo. První větší šance, která se urodila v páté minutě, však skončila brankou. Domča Franc vyvezl puk z prostoru za brankou a ten následně předložil na zlatém podnose Tomovi Janatovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil 0:1. Na druhou branku jsme si počkali do probíhající čtrnácté minuty, kdy nejdříve Naty Brichová vymotala kozlí hlavu za brankou tak, že s přehledem předložila nezištnou přihrávku před branku Tomovi Janatovi, který ještě posunul na Domču France a ten cílil přesně 0:2. První třetinu jsme odehráli slušně, ale pořád to nebyl výkon, na který toto mužstvo má. Dopouštěli jsme se zbytečných chyb, ze kterých kozlíci těžili a hrozili.

Druhá třetina, byla asi nejpovedenější část hry. Ve 24 minutě se nadechla ve vlastní obranné třetině Natka Brichová ke spanilému sólu. Při zakončení trefila brankáře do hrudě za deset, ale odražený puk do branky následně dorazil stínující Domča Franc a bylo to 0:3. Z následné buly se soupeř podíval do naší obranné třetiny, kde s tímto postupem nesouhlasil Ondra Veit. Majitele oloupil o puk a vyrazil na zteč jejich branky, kde s přehledem zavěsil 0:4. Přesně v čase 30:00 byla zakončena nejpohlednější akce utkání. Domča Franc zavezl puk do útočné třetiny a v přečíslení dva na jednoho vybídl přesnou přehrávkou Natku Brichovou k zakončení. Ta však touto nabídkou pohrdla, ale puk vzduchem vrátila zpět na Dominika, který se z voleje těsně nad ledem do okryté části branky nemýlil a bylo to 0:5. Poslední úder druhé třetiny zasadil soupeři Pepa Komárek, který dorážel vystřelený puk od modré opět do odkryté části branky 0:6.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ty předešlé i když naše tempo malinko polevilo. Ve 44 minutě přišel o čisté konto spolehlivě chytající Jenda Koleček, kdy se útočník Kozlů prosadil až do zakončení, Jenda jen vyrazil a stejný hráč po objetí branky zakončoval k tyči, kde byl Jenda o chloupek později s betonem, než bylo potřeba. Pak již jen stačil vytáhnout puk lapačkou, který překročil brankovou čáru možná jen asi o 10 cm. V čase 47:00 Tom Janata vrátil černožlutým opět šestibrankový náskok, kdy po skrumáži před brankou vydoloval puk a bekhendem zvýšil na 1:7. Na konci 49 minuty jsme nechali Kozly ještě jednou skórovat, kdy jsme po prohrané buly nechali útočníka vystřelit a ten trefil mezírku pod ramenem Jendy. V poslední desetiminutovce si ještě zařádila Natka Brichová, kdy skórovala v 54 a v 57 minutě. Pak už byl jen konec a na světelné tabuli svítil příjemný stav 2:9.

Odehráli jsme dobré utkání z pohledu proměňování šancí. To co nás pálilo nejvíce v minulých utkáních tak zde jsme splnili mírou vrchovatou. Teď si už můžeme do dalších utkání jen přát, aby se naše střelecká potence, která nás v tomto utkání postihla, nezměnila opět ve střeleckou impotenci.

Jan Koleček, David Litt

Natálie Brichová, Tomáš Janata, Barbora Sirotková, Petr Hrubý, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Ondřej Veit, Denis Čížek, Josef Komárek, Dominik Franc, Jaroslav Šetina, Jan Kašpar, Vojtěch Matějka

Branky: Dominik Franc 3x; Tomáš Janata 2x; Natálie Brichová 2x ;Ondřej Veit; Josef Komárek

Asistence: Tomáš Janata 3x; Dominik Franc 2x; Natálie Brichová 2x; Petr Hrubý; Vojtěch Hamsa

Vyloučení: 6 : 2

Využití přesilovky: 0 : 1

Branky v oslabení: 0 : 1

Střely na branku: 17 : 33