«

Lis 19

Nedobrý výkon Sršňů, přesto jsme ubojovali 3 body

SK SRŠNI Kutná Hora – HK Kralupy nad Vltavou   třetiny (1:0, 0:1, 2:0)  3:1

Důležitost zápasu s posledním týmem tabulky pro nás znamenala povinnost získat všechny body.

Takové zápasy jsou náročné, a když je tým mladý, o to víc.

Zápas jsme začali dobrým pohybem a velmi dobře zvládla svoje první střídání 3. pětka. Rudolfský s Michalem Švábem poslali do útoku Jiřího Tvrdíka, který prudkou střelou zaskočil gólmana hostí a poslal Sršně do vedení. Hru jsme dokázali držet převážně na půlce soupeře, střelba ale nebyla tak dobrá, abychom  dokázali navýšit skóre. Měli jsme i početní výhodu, ale i tu v 5. minutě i druhou ve 14. minutě jsme odehráli hodně špatně. Naše převaha se pomalu vytrácela a začali jsme se přizpůsobovat hernímu stylu hostí. Ten byl založen víc na rozbíjení naší hry než tvoření, a dařilo se mu to. Začali jsme chybovat ve spoustě činností a nervozita byla patrná na ledě i na střídačce.

Do druhé třetiny jsme nastoupili tak, jak jsme dohráli tu první. Trápení pokračovalo. Hned ve 3. minutě jsme šli do čtyř, oslabení jsme naštěstí přestáli bez úhony. Naopak šanci měl Beran, ale šanci neproměnil. Krátce na to jsme dali soupeři druhou přesilovku, opět jsme ji ustáli, opět měl šanci Beran, ale neproměnil.
Přesilovku jsme hráli i my, ale zase ne dobře. Několik šancí jsme si vypracovali, proměnit ji v gól jsme ovšem nedokázali. Dělat chyby dlouhodobě má vždycky svoje následky a pro nás přišel 2 minuty před koncem třetiny. Druhá pětka nedokázala dostat opakovaně puk z vlastní třetiny, a soupeř snížil na 1:1. Zbytečná chyba, naše špatná hra a pak je to vždycky jen o tom, jestli přijde trest dříve nebo později. Ale zaručeně přijde.

Těžkost zápasu na nás dolehla a naše hra nebyla lepší ani ve 3. třetině. Naopak se „nadechl“ soupeř, který ucítil bodovou šanci a měli jsme co dělat, abychom v několika jejich šancích zabránili gólu. I my jsme měli několik šancí, ale pořád jsme nedokázali být dostatečně důrazní, abychom skórovali. Když se začalo pomalu schylovat k dalšímu prodloužení, napravila druhá pětka chybu z konce druhé třetiny a Pavel Švejda propasíroval puk do brány soupeře. Radost hráčů byla neskutečná, do konce třetiny chybělo jen 29 sekund.
Na poslední sekundy hry šli kralupští do šesti hráčů v poli, aby zkusili vykřesat naději na bod. Chyba v rozehrávce znamenala puk na naše hokejky. Ve snaze odehrát ho co nejdál od naší brány, ho poslal Matouš Jelínek beckhendem na stranu soupeře. Puk se postavil na hranu a 11 sekund před závěrečnou sirénou skončil v bráně Kralup.

Upracované vítězství s notnou dávkou štěstí nám zajistili důležité tři body, i když k vítězství jsme se doslova protrápili. Byl to spíš boj než hokej. Nutno taky říct, že v té mizérii bylo několik akcí velmi pěkných, i když nebyly zakončeny gólem. Několik zdařilých individuálních akcí jsme viděli od Lukáše Berana, aktivně a útočně odehrál zápas obránce Křeček, v řadě soubojů předváděl velkou zarputilost Jiráň. Přestože jsme dneska neodehráli dobré utkání, a naše hra určitě nelahodila oku hrajeme o body a ty jsme získali všechny. Pro celý tým je proto velmi důležité, že dokázal proměnit i hodně špatný výkon ve 3 body.
Příští zápas ovšem musíme odehrát naprosto jinak, nasazením i výkonem.  Ten odehrajeme v nedalekých Poděbradech od v sobotu 24. listopadu od 17 hodin.