«

«

Led 26

Nejdříve těžký kalibr a poté pohodovější utkání

Vzhledem k absolutnímu nedostatku času jsem od začátku roku ještě nenapsal ani jeden komentář, za což se omlouvám a jen heslovitě shrnu všechny tři utkání, které jsme odehráli v roce 2016.

Hned 2.1.2016 jsme hostovali na Benešovském ledě a po jednoznačném průběhu utkání, kdy se hrálo jen na jednu branku jsme zaslouženě vysoko prohráli. Jen si dovolím poznamenat jeden fakt, že jsme dostali 2 branky v době, kdy hrál soupeř v oslabení.

17.1.2016 jsme v domácím střetnutí narazili na tým z Letňan. Toto již tak jednoznačné nebylo, i když výsledek by mohl tuto myšlenku navodit. První třetinu jsme odehráli velmi dobře a to samé se dá říci o začátku třetiny druhé. Ve 22 minutě svítil na ukazateli stav 1:1. Jenže pak pomalu náš výkon klesal, až vygradoval v závěrečné části, kdy jsme měli problém vůbec ohrozit soupeřovu branku. Z tohoto utkání opět vypíchnu jeden fakt a to ten, že soupeř dal během zápasu dvě branky ve vlastním oslabení. Jaká podobnost s výše uvedeným utkáním. Jeden rozdíl bych však našel a to ten, že tyto dvě branky padly při jednom oslabení soupeře a prakticky rozhodly o osudu utkání. Soupeř díky nim odskočil z 2:4 na 2:6. Pak jsme již utkání jen dohráli, nikoli odehráli.

23.1.2016 jsme odehráli zatím poslední utkání na ledě Velkých Popovic. Přijeli jsme zde jako favorit, což jsme výsledkově potvrdili. Zejména prvních 11 minut jsme odehráli skvěle a s chutí. Po této části utkání jsme vedli 0:9 a bylo rozhodnuto. Logicky s výsledkem a postupem času klesal i náš výkon, ale myslím, že jsme odehráli v celku slušné utkání. Do poslední části si trenér dovolil zpřeházet rozložení hráčů na hrací ploše tak, že někteří hráli na nových postech úplně poprvé v mistrovském utkání. Souhra sice trochu vázla, ale i přes toto jsme vstřelili šest branek.

Teď nás čeká dvojutkání, v pátek v Nymburce a v sobotu doma s Kolínem. Zde ať se to někomu líbí, nebo ne, musíme urvat nějaké body do tabulky, abychom se šoupli trochu výš, kam určitě patříme. Jsou to hratelní soupeři, vždyť na podzim jsme si domácí zápas s Nymburkem prohráli prakticky až v samém závěru, což už tak někdy bývá a Kolín jsme na jeho ledě porazili. Proto přeji klukům hodně štěstí. Myslím, že ho budou potřebovat.

HC Podblanicko : SK Sršni Kutná Hora 13 : 0 (5:0; 6:0; 2:0)

Asistent trenéra: Martin Veit

SK Sršni Kutná Hora : HC Letci Letňany 3 : 10 (0:1; 2:5; 1:4)

Vojtěch Matějka – Petr Hrubý

Slavoj Velké Popovice : SK Sršni Kutná Hora 2 : 23 (0:12; 0:5; 2:6)

Branky: 5 x Veit; 4 x Brichová; 3 x Ježek; 2 x Secký; 2 x Knížek; 2 x Pokorný; 2 x Hrubý; 1 x Balvín,

1 x Komárek; 1 x Zvěřina

Asistence: 4 x Pokorný; 4 x Secký; 2 x Brichová; 2 x Veit; 1 x Knížek; 1 x Blavín; 1 x Komárek; 1 x Hrubý;