«

Led 15

Neproměňováním šanci jsme se připravili o body. Zase!

HC Čáslav – SK SRŠNI Kutná Hora 4:2   třetiny (1:0,1:1,2:1)

Sedmnáctým zápasem letošní sezóny bylo derby se sousední HC Čáslav na jejich ledě. Naše forma je v několika poledních zápasech dobrá, přesto získáváme velmi málo bodů. Proti tomu soupeř se veze na vlně vítězství. A v podobném duchu byl i dnešní zápas.

Domácí vlétli do zápasu velmi aktivně. Přebruslovali nás, hra se odehrávala zejména na naší polovině, takže gól do naší brány na konci 1. minuty byl domácím odměnou za tento tlak.
Tento gól nás, ale naštěstí spíše probudil, než aby nás srazil na kolena. Hru jsme vyrovnali a i my se dostávali do šancí. V 16. minutě byli domácí vyloučení a naskytla se nám přesilovka, která byla za necelou minutu znásobena dalším vyloučením. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí, ale intenzita a razance naší střelby byla mizerná. Jen 15 sekund po návratu prvního vyloučeného domácí opakovaně faulovali. Opět jsme měli přesilovku 5 na 3, opět si vytvořili střelecké pozice a opět jsme je nevyužili… Přesilovku navíc odnesl Jan Tvrdík krvavým šrámem v obličeji, ten však kupodivu nechali rozhodčí bez povšimnutí.
Přesto, že náš výkon se v průběhu třetiny zlepšil, nedostatečná střelba uchovala domácím jednobrankové vedení.

Zlepšený výkon jsme dokázali přenést do druhé třetiny. Na konci střídání první pětky ve 27. minutě ujel po pravé straně Javůrek, kterému se ale puk svezl po hokejce a nepovedenou střelu gólman vyrazil. Jiráň, který naskočil na led místo Siváčka, ale dokázal dostal puk za záda domácího Škubala a srovnat na 1:1. Nejen on, ale i celý tým a početná skupina našich fanoušků si tuto trefu řádně užili.
Radost nám ale nevydržela příliš dlouho. Za nedovolené bránění dostal 2 minutový trest Havelka a soupeř tuto výhodu přetavil v navýšení skóre na 2:1. Vyrovnaný stav tak trval jen málo přes jedinou minutu.
Počet vyloučených se proti 1. třetině navýšil, ani jeden z týmů, ale početní výhodu nevyužil.

Skóre 2:1 před třetí částí nám dávalo šance na korekci výsledku, pro domácí současně nezajišťovalo těsné vedení  přemíru klidu. Začali jsme ale mizerně, protože už ve 44. minutě jsme měli dva vyloučené…
Přesto jsme si opakovaně vytvořili gólové šance, nedokázali jsme, ale žádnou využít. Nejspíš největší měl Siváček, který z hrany brankoviště přestřelil prázdnou bránu. A protože kdo něco takového nevyužije bude potrestán, stalo se to i nám. Domácí ujeli a střelou k tyči, nad pravý beton našeho gólmana Jelínka navýšili na 3:1.
Poslední desetiminutovka byla ve znamení vyloučení na obou stranách. Když jsme hráli přesilovku, vyměnili si beci dvakrát puk na modré, Křeček vypálil, gólman Škubal puk neudržel a Siváček ho dokázal dostat za jeho záda. Snížení nás opět nakoplo a zbylých 5 minut byl dostatečný čas na srovnání skóre. A náš tlak opravdu dělal soupeři problémy. Opakovaná zakázaná uvolnění a jejich chybné rozehrávky nám umožnili častější střelbu. Při jedné z akcí druhé pětky, dostal Jiráň puk mezi kruhy, odkud vypálil, gólman ale vyrazil střelu do rohu. I když byl Jiráň hákován domácím hráčem č.23, hokejka mu zůstala ve výstroji a zcela nesmyslně byl vyloučen za držení hole. Necelé tři minuty před koncem jsme tak přišli o šanci udělat něco s výsledkem.
Když se dostali domácí před naší bránu, došlo k potyčce a na každé straně byl vyloučen jeden hráč. Sekundu před vypršením prvního trestu dokázali domácí využít početní výhodu a definitivně tak pohřbili naši šanci na zvrat výsledku.

Pominu-li nějaké chyby v naší hře, tak naším největším nepřítelem je naše vlastní neproměňování šancí. Kromě úvodních minut, kdy nás soupeř výrazně přehrával, jsme dokázali srovnat tempo, postupně jsme zlepšovali střelbu, až jsme ve 3. třetině přestříleli domácí 10:9. Opět jsme byli velmi úspěšní při vhazování, ale opět jsme neproměnili gólové šance. Nebyl to proto soupeř kdo nás porazil, byli jsme to my sami.
Kromě opravdu silných soupeřů, kteří nás porazili výrazným rozdílem, dokážeme být rovnocenným týmem všem soupeřům, máme však velké potíže v koncovce. Přemíra snahy o rychlé zakončení a nedostatek klidu jsou bez pochyb hlavní příčinou. Nejen zlepšování herních dovedností, ale i srovnání si myšlenek, co je na ledě opravdu důležité, je proto úkol před celým naším týmem.

Další zápas odehrajeme na domácím ledě s týmem HC Vlašim v sobotu 20. ledna od 17:30 hodin. Rozbruslení obou týmů začíná v 16:50 hodin.