Led 16

Těžký víkend mladšího dorostu

Utkání ovlivnily přesilovky

HC Lev Slaný – SK Sršni Kutná Hora 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

V neděli 14. 1. mladší dorost odjel sehrát další zápas tentokrát do Slaného. Přestože měli Sršni od úvodního hvizdu více ze hry, tak to byli domácí, kteří v čase 8:24 využili přesilovou hru  a ujali se vedení 1:0 po nešťastně tečované střele. Našim se podařilo srovnat na 1:1 v čase 14:18. Krásnou akci Pavla Bartoše po jeho nahrávce bezchybně zakončil Mikuláš Hynek. Bohužel jsme se do dalšího tlaku na soupeřovu bránu dostávali jen velmi obtížně, příčinou bylo velké množství vyloučení našich hráčů. První třetina už další branku nepřinesla. I druhá třetina se vyvíjela v podobném duchu, jako ta první, soupeř se ujal vedení 2:1 v čase 30:57, opět to byla nešťastně tečovaná střela a opět soupeř využil přesilovou hru. Krom několika vyloučení toho na ledě moc k vidění nebylo a druhá třetina skončila hubeným vedením Slaného 2:1. Ani ve třetí části hry se Sršňům nepodařilo vstřelit branku a byl to soupeř, který navýšil svoje vedení v čase 47:00 a 55:41 na konečných 4:1. Nutno podotknout, že zásadní vliv na průběh utkání mělo množství více či méně zasloužených trestů převážně, ale na naší straně. Bohužel rozhodčí je pánem na ledě. Hraje se na góly a ty se nám krom jednoho zásahu vstřelit nepodařilo. Doufejme, že to příště s Černošicemi na domácím ledě bude o poznání lepší.

Sestava: Martin Lukeš

Jan Hnilička, Jan Stružinský, Ondra Mašín, Filip Mikeška, Tobiáš Klazar, Pavel Bartoš, Petr Zábraha, Vojtěch Hobza, Jaroslav Kubelka, Mikuláš Hynek, David Trnka, David Zvěřina, Lukáš Secký.

Branky: Mikuláš Hynek 1x

Asistence: Pavel Bartoš 1x

Vyloučení: 12:17

Těsná prohra ve Velkých Popovicích

HC Slavoj Velké Popovice – SK  Sršni Kutná Hora 5:4 (1:1, 3:3, 1:0)

V sobotu 13. 1. odjel mladší dorost k dalšímu měření sil do Velkých Popovic. První třetinu začali lépe Sršni, kteří se ujali v čase 5:23 vedení 0:1, po akci a nahrávce Tobiáše Klazara přesně zakončil Mikuláš Hynek. Soupeři se podařilo v čase 7:56 srovnat na 1:1. Do konce první části hry jsme se po jejím vyrovnaném průběhu už další branky nedočkali. I začátek druhé části hry lépe vyzněl pro Sršně. V čase 22:32 se ukázkově trefil pod víko soupeřovi branky Tobiáš Klazar po předchozí asistenci Davida Zvěřiny. V čase 23:35 Popovice srovnaly na 2:2 a v čase 27:37  a 33:36 navýšily svoje vedení na 4:2. Sršni se ale nevzdali a dokonce třetiny nepříznivé skóre svým bojovným výkonem smazali. V čase 34:00 z dálky vystřelil Petr Zábraha a za záda soupeřova brankaře tečoval Tobiáš Klazar, tímto zásahem snížil na 4:3. V samém závěru druhé třetiny se ještě gólově prosadil Mikuláš Hynek po nahrávce Ondřeje Mašína. Bylo to 4:4  a v třetí části hry se jak se říká  začínalo od nuly. Bohužel to byl soupeř, který využil jednu z chyb naší obrany a v čase 45:48 se opět ujal vedení 5:4. Další průběh zápasu už žádnou branku nepřinesl i přes několik šancí na obou stranách a Popovice zvítězily. V samém závěru utkání jsme se dočkali „kulturní vložky“ v podobě hromadné bitky, ta skončila na rozdíl  od zápasu remízou. I přes prohru Sršňů 5:4 musím vyzvednout bojovný výkon a to především v druhé části hry, kdy to už za stavu 4:2 vypadalo hodně špatně a pak v samém závěru utkání kdy se kluci snažili o srovnání jednogólového manka. Jako negativum bych viděl velký počet vyloučení na naší straně, které nás hodně oslabovalo. Velkou pochvalu si pak zaslouží brankář Jakub Červinka, který perfektně a s přehledem zneškodnil několik soupeřových samostatných úniků.

Sestava: Jakub Červinka

Jan Hnilička, Ondra Mašín, Filip Mikeška, Tobiáš Klazar, Pavel Bartoš, Petr Zábraha, Vojtěch Hobza, Jaroslav Kubelka, Mikuláš Hynek, David Trnka, David Zvěřina

Branky: Tobiáš Klazar 2x, Mikuláš Hynek 2x

Asistence: Tobiáš Klazar, David Zvěřina, Petr Zábraha, Ondra Mašín

Vyloučení: 8:12