«

Zář 21

O vítězství jsme přišli 9 vteřin před koncem

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC PODĚBRADY   4:4  (1:1, 1:1, 2:2)

První mistrovský zápas starší žáci odehráli s tradičním soupeřem z Poděbrad. Podle zkušeností z minulého roku jsme očekávali, že jeho soupisku doplní „přespolní“ hráči a bude to vyrovnaný zápas. Zajímavostí bylo, že proti nám nastoupil Adam Quick (většina hokejově znalých zná jeho propracované mediální prezentace), který před týdnem s námi hrál přátelský zápas za tým Vlašimi. Během tří sezón ho tak někteří naši hráči potkali v týmech Zbraslavi, Neratovic, Vlašimi a Poděbrad. Mezi Neratovicemi a Vlašimí měl zastávku ještě na Kladně, ale s Kladnem jsme se nepotkali..

V 6.minutě jsme šli do vedení zásluhou dívek v našem týmu, kdy po nahrávce Natky Brichové skórovala Adriana Dubová. Dvě minuty před koncem první části hry soupeř vyrovnal. Poté se až do 35.minuty skóre neměnilo a šance na obou stranách likvidovali spolehlivě gólmani. Do  vedení nás poslalo nahození od modré čáry, které vyslal Vojta Hamza a skončilo v brance soupeře bez dalšího našeho přičinění. Dvě minuty poté soupeř srovnal na 2-2. Do poslední třetiny jsme tedy nastupovali za nerozhodného stavu. Byli jsme to my, kdo v čase 44:58 (v přesilovce) a 50:00 zásluhou první formace a střelce Vildy Peška opět vrátil vedení na naši stranu. Bohužel jsme slibné dvubrankové vedení neudrželi a narůstající tlak soupeře znamenal 4 minuty před koncem snížení na rozdíl jedné branky (čistý hattrick zaznamenal Adam Quick). Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna  vyrovnáním 9 vteřin před koncem zápasu…