«

«

Zář 20

Vyšlápnutí pravou nohou

SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC PODĚBRADY   9:3  (3:1, 3:1, 3:1) 


 V neděli se po dlouhých 5 měsících pro nás opět rozběhl maraton mistrovských utkání a pro mnohé hráče i poprvé o body. Jak už bylo dříve avizováno, letos naše žákovská soutěž doznala z rozhodnutí svazových činovníků razantní změnu, když se hraje dvoukolově. Jaká bude úroveň zápasů lze samozřejmě jen spekulovat, nicméně jedno je jisté. Po prvním kole dojde k výkonnostnímu rozdělení a dalším pozitivem je, že nebudeme dokolečka hrát se stále stejnými soupeři. Nicméně v neděli, k úvodnímu zápasu, zavítal na náš led tradiční rival z Poděbrad.

   Naivně jsem si myslel, že v žákovské soutěži již nebudu muset řešit problém s rozhodčími, jako předešlé roky v přípravkách, leč hned první mistrovský zápas mě vrátil nohami na zem a do reality práce některých svazových orgánů. Ze dvou rozhodčích nedorazil ani jeden a začátek zápasu, tak po dohodě se soupeřem musel pískat Petr s Tomášem (děkuji!!!). Hosté se dostali hned v úvodu po brejkové situaci do jednobrankového vedení, což ale bylo ze strany poděbradského týmu na dlouhou dobu vše. Shooter od Pána Boha – Honza, brzy vyrovnal a o pár minut i překulil vedení na naší stranu, což bylo logické vyústění toho, že jsme měli větší tlak na gól, víc šancí a výkonnostní rozdíl byl v náš prospěch. Bohužel v závěru druhé části, kdy nás pravděpodobně hřál několikabrankový náskok (nebo to letní slunko venku), přišlo lehké uspokojení, bruslení vycházkovým tempem a až profesorský hokej, kdy jsme se nikam moc nehnali. A tak, i když jsme vedli po 40 min. 6:2, v kabině bylo poměrně hlučno a kritično. V poslední periodě ale bylo vše, jak má být. Pískali nám dva rozhodčí, kteří již dorazili a naše hra byla opět hodně bruslivá a aktivní. Takže za první a třetí třetinu zaslouží náš tým určitě velkou pochvalu. Byli jsme lepší a vyhráli zaslouženě, nicméně vzhledem k obrazu hry a počtu vyložených šancí – málo. Hostující gólman byl ale po celý zápas absolutně vynikající a neskutečně trápil naše střelce. A pokud včera v noci někdo z hráčů neklidně spát, nebyla to počínající nemoc, ale vidina gólmana Poděbrad…
   No a to je pro dnešek asi vše. Věřím, že oceníte, že jsem si dal docela záležet, abych tento článek napsal korektně, vstřícně a skoro přátelsky. Rád bych zdůraznil, že text neobsahuje žádné vulgarismy (byť připouštím, že mne v neděli v 9.30 v souvislosti s absencí rozhodčích napadaly) ani nenávistné projevy a nesnižuje lidskou důstojnost (rozhodně ne pod její současnou úroveň). Všem čtenářům přeji příjemné zářijové dny a ještě hodně sluníčka.
Sestava: Sam Nevole, Jan Sadílek, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Štěpán Lipský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Matouš Klouček, Štěpán Jelínek, Matěj Mimra, Matouš Bajer, Jiří Koubský.
branky: Jan Knížek 3x, Dominik Hruboš 3x, Josef Dvořák 2x, Pavel Tvrdík 1x.
asistence: Štěpán Jelínek 2x, Pavel Tvrdík 2x, Dominik Hruboš 1x, Jan Knížek 1x, Marie Hynková 1x, Štěpán Lipský 1x

Trenér : Pavel Sirotek

 

autor: Pavel Sirotek