«

«

Bře 01

Obrat se nepodařilo dotáhnout

Neděle 1. 3. 2020 SK Sršni Kutná Hora – HC Nová Paka 5:7 (0:3,2:2,3:2) Po devíti dnech jsme se opět utkali s Novou Pakou. Předchozí vzájemné utkání jsme jednoznačně prohráli 8:1 a tak prohlášení trenéra, že doma vyhrajeme, vypadalo hodně optimisticky, obzvlášť když musel trenér improvizovat ve složení obranných řad.

A ani úvod zápasu s jeho optimistickou předpovědí nijak nekorespondoval. Po jedné minutě a osmi sekundách jsme inkasovali první branku. Hosté využívali svoji značnou fyzickou převahu a v mnoha případech platilo „co nezvládnu grifem, to urvu silou“. A sil měli hosté opravdu dost a v deváté minutě již vedli 0:3. Sršni jako kdyby pod vlivem předchozího utkání hráli zakřiknutě, vypracovali si několik brankových příležitostí, které jak je bohužel už naší tradicí, nedokázali proměnit. Uklidnění měla přinést přestávka, ale ani vstup do druhé části hry se nám nepodařil a po odehraných 16 sekundách jsme nechali před brankou volného hráče a hosté již vedli 0:4. V těchto chvílích byli někteří členové realizačního týmu zralí na JIPku a s domácími to vypadalo zle, nedobře. Sršni ale ve druhé části soutěže několikrát ukázali, že nehází flintu do žita a téměř přesně v polovině zápasu se z pozice obránce dostal k zakončení mezi kruhy Maxim Mašín a svou premiérovou brankou v dresu Sršňů snížil na 1:4. Hra Sršňů se zvedla, ale radost ze snížení náskoku trvala jenom necelé tři mnuty a hosté s velkou dávkou štěstí opět zvýšili na čtyřbrankový rozdíl. Ve 36. minutě byl (současně s protihráčem) vyloučen Tobiáš Klazar, se kterým měli hosté velké problémy a tak si při jeho bránění pomáhali všemi možnými prostředky. Na své vyloučení zareagoval Tobiáš tím nejlepším způsobem a ve 38. minutě snížil na 2:5. Druhá třetina tak skončila nerozhodným výsledkem. V úvodu poslední části hry odstoupil z utkání Petr Koubský a utkání jsme tak dohrávali na dva kombinované útoky a pět obránců. Hned od prvních sekund třetí třetiny jsme aktivně napadali a to dělalo hostům značné potíže. Ve 45. minutě skóroval po přihrávce Maxe Mašína Vojta Hobza a snížil na 3:5. V 51. minutě si Tobiáš Klazar svým napadáním vynutil chybu hostující obrany a zblízka snížil už na 4:5. A neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno! Úspěšným střelcem byl tentokrát Ondra Plíhal. Z 0:4 a 1:5 srovnán na 5:5! K dokonání obratu nám chybělo i trochu štěstí, hosté v podstatě vzápětí dotlačili za brankovou čáru puk, který se vysoko odrazil od brankářské výstroje Tomáše Pekaře a tím se dostal i mimo jeho dosah. Sršni se ještě půl minuty před koncem pokusili o hru bez brankaře, ale risk jim nevyšel a inkasovali do prázdné brány. I když vlastně možná neinkasovali, protože poslední branka se v oficiálním zápise neobjevila… To ale nic nemění na tom, že Sršni svoje utkání prohráli. Přesto jim trenér po zápase za bojovnost a předvedený výkon především v druhé části hry uznale zatleskal.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kubelka – Mašín, Koubský – Plíhal – Pokorný, Mikeška – Hladík – Klazar, Pokorný – Bartoš – Hobza

Branky a nahrávky: 30. Mašín (Bartoš), 39. Klazar (Kubelka), 45. Hobza (Mašín), 51. Klazar, 52. Plíhal

Tresty: 4:12 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář

Další utkání sehrají Sršni v neděli 8. 3. 2020 od 11:00 v Letňanech.