«

«

Úno 24

Gólman David Jelínek postavil proti Čáslavi v bráně zeď

Neděle 23. 2. 2020 HC Čáslav – SK SRŠNI Kutná Hora 2:1 PP (0:0,0:0,1:1,1:0) Derby se sousední Čáslaví bylo posledním zápasem základní části letošní soutěže. Pro Čáslav určoval zápas soupeře do předkola play-off, pro Sršně mohl za určitých podmínek znamenat účast v předkole.

Domácí začali rychlým bruslením, byli první, kdo prověřil soupeřova gólmana. Sršni úspěšně bránili, vytvářeli si i šance, střelecky ale za domácími zaostávali. Na vině tomu byla nepochybně i dvě vyloučení, během kterých si naše obranné čtveřice a hlavně David Jelínek v bráně výrazně vyzkoušeli hru pod tlakem soupeře. Gólman Sršňů ale dorazil na derby v té nejlepší formě, protože likvidoval i střely, ze kterých za jiných okolností padají góly. Přesilovku hráli i Sršni, nicméně domácí velmi aktivně napadali naši rozehrávku, proto jsme Svobodu v domácí bráně prověřili jen 4x během celé první třetiny.

Druhá třetina byla ze strany domácích o něco důraznější, ve snaze překonat gólmana Jelínka. Střelecká potence se nezvýšila, počet trestů ano, taky proto se více prosazovali střelecky i Sršni. Nicméně úspěšně čelil střelám i domácí gólman. Sršni měli i početní výhodu 4 na 3, s následným pokračováním 5 na 3, ale přes pár šancí jsme ji odehráli spíše v rozích. O výrazném tlaku a opakované střelbě nelze mluvit. Po jedné z akcí sice skončil puk za gólmanem Svobodou, nicméně rozhodčí nepřipustil diskuze, rozpažil a nechal vhazovat v obranné třetině.

Třetí třetina začala pro Sršně výborně. První pětka z prvního útoku, využila dobrý pohyb a po ose Dytrych, Chmelař a zakončující Beran, otevřela skóre zápasu. Nyní domácí šlápli ještě výrazněji do pedálů a bylo to znát. Nejvíc ovšem zase na počtu trestů. Přibývalo provokací, drobných faulů a vygradovalo to soubojem mezi Kraučukem a kapitánem Sršňů Švejdou. S uznáním musím konstatovat, že klidný Pavel Švejda dal provokatérovi co proto a kromě krvavých oděrek, které si odnesli oba, navíc svlékl soupeře z dresu. Oba byli za svoje výkony odměněni tresty 2+2 minuty a Kraučuk navíc trest za hákování, které bylo příčinou bitky. V 51. minutě dokázali domácí vyrovnat. V brankovišti byl sice atakován a podražen gólman Jelínek, nicméně hra nebyla přerušena a přes ležícího gólmana a další hráče, protlačil Křišťan puk do brány. Gól byl uznán za regulérní, nicméně Bílek ještě atakoval našeho Jiřího Tvrdíka a překvapivě oba vyfasovali 2+2 minuty… V 56. minutě jsme měli výhodu přesilovky, po vysoké holi Barbory a těsně před koncem ještě obdrželi domácí trest za hráčskou lavici za komentování výroků rozhodčích, ani jednu z přesilovek jsme však nevyužili. Rozřešení proto mělo přinést prodloužení. To přišlo v jeho polovině. Puk vypíchl naší trojici ve vlastní třetině Navrátil, který našel nahrávkou rychlého Sladkého a ten skóroval střelou pod horní tyčku.

Vidět domácí favorizované mužstvo radovat se, jak po výhře ve finále, bylo příjemným ohodnocením našeho výkonu. Sršni hráli s jasným favoritem zápasu velmi vyrovnaně, dokázali se jako první prosadit gólově. Nevyužili ale přesilovky, zbytečně sami vraceli hru do vlastní třetiny a domácím tak usnadňovali práci. Výkon Sršňů pak jasně podtrhl výborně chytající David Jelínek. Prohrát na ledě loňského vítěze soutěže s úspěšností zákroků 95% je skvělý výkon.

Na další zápas Vás pozveme koncem léta, jakmile bude rozlosován příští ročník soutěže. I v letošní sezóně jsme připraveni zorganizovat předsezónní Derby turnaj, včas Vás proto budeme informovat na našem webu o podrobnostech.

Děkujeme našim fanouškům za podporu v průběhu celé sezóny a budeme se těšit na září 2020.

sestava:  Jelínek, Pekař