«

«

Lis 12

Pět branek vstřelil v Kralupech Matouš Jelínek

Sobota 12.11.2016 HK Kralupy nad Vltavou – SK Sršni Kutná Hora 4:10 (0:3,2:5,2:2) V utkání posledního celku s prvním se střelecky zaskvěl Matouš Jelínek, i když se dá s nadsázkou říct, že z jedné střely vstřelil pět branek.
Čtyři z pěti branek totiž vstřelil tečí střel Dominika Jiráně, který se naopak stal „spalovačem mrtvol“, protože z mnoho šancí spálil a dokázal skórovat pouze jednou. I tak je sedm kanadských bodů za zápas slušný počin a Dominik tak určitě nemusí smutnit…

Utkání jsme rozehráli ve velkém stylu, už ve 39. sekundě utkání tečoval Matouš Jelínek střelu Jiráně pod horní tyč domácí brankařky a vedli jsme 0:1. Byli jsme lepší než domácí, ale další branku se nám podařilo vstřelit až v 11. minutě, kdy Jakub Šurych projel celou soupeřovou obranou a zvýšil na 0:2. Ve 14. minutě znovu zafungovala souhra Jiráně a Jelínka a stav utkání byl již 0:3. Do konce třetiny se již stav nezměnil a trenér mohl v kabině hráče pouze nabádat k větší střelecké aktivitě.

Druhá třetina začala šťastně pro domácí, když po půlminutě hry střelou z dálky snížili na 1:3. Ve 24. minutě dobře hrající Tomáš Böhm pěknou střelou od modré čáry zvýšil náš náskok opět na tři branky. Ve 28. minutě se střelecky prosadil Dominik Jiráň po přihrávce Matouše Jelínka, aby si za tři minuty role vyměnili a Matouš Jelínek zvýšil již na 1:6. V polovině utkání se při přesilovce několikrát zastřeloval Filip Málek, ale jeho střely mířily vysoko nad. Nakonec ale ve 34. minutě ukázkovou střelou z první od modré trefil horní růžek domácí branky. Za minutu a půl ještě překonal domácí gólmanku Tomáš Fišar po přihrávce Ondry Macháčka. Soupeř ještě do konce třetiny dokázal korigovat stav na 2:8, ale vývoj zápasu jsme měli plně pod kontrolou.

Na začátku třetí třetiny domácí vstřelili další branku, my jsme ale Matoušem Jelínkem ve 45. a 51. minutě dokázali odpovědět. V 58. minutě byl za faul před brankou vyloučen Láďa Šváb, který ale v té době stál na modré čáře. Ještě se ani na trestné lavici pořádně neuvelebil a již se vracel do hry, protože domácí dokázali přesilovku během pěti vteřin využít. To bylo do konce zápasu vše a Sršni si tak do tabulky připsali další tři body.

Branky a nahrávky: 1. Jelínek (Jiráň), 11. Šurych, 14. Jelínek (Jiráň), 24. Böhm (Červinka), 28. Jiráň (Jelínek, Málek), 31. Jelínek (Jiráň), 34. Málek (Jiráň), 35. Fišar (Macháček), 45. Jelínek (Jiráň, Böhm), 51. Jelínek (Jiráň, Konečný)

Vyloučení: 7 – 3

Využití: 1 – 2

Oslabení: 0 – 0

Sestava: Wagenknecht, Jelínek – Jiráň – Böhm, Adam – Fišar – Macháček, Šurych – Šváb M. –  Hríbik, Červinka – Konečný, Šváb L. – Málek, Bachtík

Trenér: Stanislav Bednář