«

«

Bře 11

Poslední utkání soutěže rozhodly nájezdy

Nadstavba KSM 6. Kolo: Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy  3:4 sn (1:0, 2:2, 0:1)

Šesté, poslední kolo nadstavby hostili Sršni na domácím ledě HC Žabonosy. I když výsledek nemohl již zamíchat s pořadím v tabulce, bylo to derby, jak má být. Hosté zklamaní z nepostupu do vyšší soutěže si chtěli alespoň trochu vylepšit náladu a Sršni prokázat, že nejsou třetí náhodou.

Utkání hrané od začátku pěkně z ostra přineslo první branku až v závěru první třetiny, když se po samostatné akci prosadil Hynek. Nervózní hosté se pustili do diskusí s rozhodčím. Ve druhé třetině přidal na začátku druhou branku Charvát. Hosté se poprvé prosadili v polovině utkání a snížili na rozdíl jediné branky. Utkání se ještě přiostřilo a trestů přibývalo. Dvojnásobná přesilovka Sršňů ke konci třetiny zůstala nevyužita, ale následnou pět na čtyři krásným gólem pod horní tyč zužitkoval Krejza. Nepodařilo se však dvougólový náskok udržet do sirény a hosté před přestávkou snížili podobnou trefou. Čtyři minuty po začátku třetí třetiny se hostům podařilo dorovnat skóre. Po faulu Otakara Hynka došlo i na pěsti, ale skóre se již nepohnulo. Musely tak o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se jako jediný střelec prosadil hostující Král a tak jeden bod zůstal doma a dva odvezli hosté.

Branky Sršňů: Hynek, Charvát (Siváček), Krejza (Zíka)

Sestava: Balham (Jelínek)-Krejza, Pálek, Vaněk, Siváček, Volný, Andrle, Charvát, Meloun, Hetfleisch, Kaiser, Macháček, Zíka, Hynek, Sádlo, Jelínek