V devátém kole druhé části jsme na svém ledě přivítali HC Kobra Praha.

mladší žáci SK Sršni Kutná Hora – HC Kobra Praha 4:4 (1:2,3:1,0:1)

Útočníci: Havránek – Kadleček – Vojáčková , Míšek – Bartoš – Šimáček.

Obránci: Kopecký – Hnilička, Hladík – Brich.

Brankář: Gygal Petr, Krátký Daniel

Branky:  1 x Havránek, 1 x Kadleček, 1 x Hnilička, 1 x Kopecký

Asistence: 1 x Havránek, 1 x Kadleček

Střely na branku: 20:36 (8:11,7:14,5:11)              Vyloučení: 5:4                     Využití: 2:0

Vzhledem k nedostatku času nebudu zápas příliš hodnotit. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, kdy do začátku 14 minuty kralovali oba brankaři. Soupeř byl však první, kdo vstřelil branku a ujal se vedení po chybě na útočné modré čáře z brejku bez problémů skóroval. Bohužel o dvě minuty se vhazovalo před brankou Sršňů a náš gólman si vybral slabší chvilku a propustil za svá záda puk vystřelený přímo z buly. Sršňům se pak do konce první třetiny podařilo snížit v přesilové hře na rozdíl jediného gólu zásluhou přesné trefy Jana Hniličky po nahrávce od Vaška Kadlečka. První polovina druhé třetiny byla z pohledu Sršňů perfektní, kdy v čase 03:45 nejprve Vašek Kadleček po nahrávce od Štěpána Havránka vyrovnal a o necelé dvě minuty sám Štěpán Havránek po nařízeném trestném střílení strhl vedení na stranu Sršňů. Ještě veseleji bylo na začátku 10 minuty, kdy Sršni zásluhou Jana Kopeckého šli do dvoubrankového vedení. S přibývajícím časem však Sršňům jakoby začali docházet síly (všechna utkání v této sezóně hrajeme pouze na dvě pětky) a soupeř začal ovládat hru. Z tohoto důvodu se trenér rozhodl, že musíme změnit styl hry a začali jsme důsledně bránit a hráči se měli snažit o rychlé brejky. Soupeř do konce druhé třetiny dokázal snížit na konci 16 minuty na rozdíl jediného gólu. Třetí třetina se odehrávala v obdobném duchu jako konec druhé třetiny, kdy Sršni se snažili ubránit jedno gólový náskok a pokusit se zvýšit z brejku. Toto se Sršňům bohužel nepovedlo a soupeř dokázal v čase 52:11 vyrovnat na konečný stav utkání 4:4. Sršňům bych chtěl za bojovný výkon na hranici svých možností poděkovat. Jen tak dál.

Tomáš Brich

starší žáci   SK Sršni Kutná Hora – HC Kobra Praha 3:6 (2:1,1:3,0:2)

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Jelínková – Koubský, Macháčková – Zíka, Dytrych – Macháček – Plíhal, Jestříbek – Socha – Maník, Kratochvíl

Branky a nahrávky: 10. Plíhal (Jelínková), 11. Plíhal (Jelínková), 29. Macháček

Většina domácích hráčů byla evidentně postižena „prázdninovým syndromem“, kdy je zaskočilo, že pohyb na ledě je poněkud jiný než pohyb na snowboardu, nebo lyžích. Hosté šli poměrně rychle do vedení, ale v polovině první třetiny se domácím dvěma rychlými brankami podařilo skóre otočit a do kabin se odcházelo za těsného vedení domácích 2:1. Tento výsledek však ve druhé třetině vydržel necelé dvě minuty, kdy hosté srovnali a postupně navýšili skóre až na 2:4. Zhruba v polovině zápasu vykřesal ještě jiskřičku naděje Ondra Macháček, který snížil na 3:4. To však bylo ze strany domácích všechno a hosté se již o tři body nenechali připravit. Nepřísluší mi kohokoliv hodnotit, ale jako fanouška mne dnes zaujala hra Johanky Jelínkové…

Příští víkend (?) nás ještě čeká odložené utkání proti HC Slavoj Zbraslav.