«

«

Pro 01

Právě skončila první polovina krajské soutěže mužů ročníku 2016-2017

Naše mužstvo si v této soutěži zatím vede velmi dobře, ale je před námi ještě celá druhá půlka soutěže a navíc boj o postup v play-off. V letošním ročníku je soutěž velmi vyrovnaná, což dokazuje tabulka po prvé části soutěže.

V našem mužstvu došlo k několika změnám hráčů. Z mužstva odešli do konkurenčního mužstva Čáslavi hráči Radek Krejza a Martin Pipek. Do mužstva Poděbrad odešli Michal Charvát a Jiří Pácal. Do Žabonos brankář Denis Hermann. Hokejovou aktivní činnost ukončil Pavel Andrle, který se stal trenérem mladších žáků v našem klubu. Naopak do mužstva přišli noví hráči Daniel Chmelař, David Křeček, Filip Málek s juniorem Tomášem Fišarem. Do mužstva se vrátili z hostování David Jelínek a Dominik Jiráň. Do soutěže ještě nezasáhl Aleš Sádlo, který je dlouhodobě zraněn a Martin Meloun, který odehrál jen tři zápasy a je stále ve stavu zraněných .Naopak plného vytížení v zápasech všech dvanáct mistrovských zápasů odehráli  Daniel Chmelař, Michal Havelka, Petr Javůrek, Jan Tvrdík, Matouš Jelínek a Roman Siváček. Jedenáct zápasů odehráli Pavel Švejda a Dominik Jiráň.

Důležitou statistikou jsou střelci branek a jejich asistencí. V prvé polovině soutěže si vedl nejlépe Matouš Jelínek, který dal třináct branek.  V porovnání s loňskou polovinou soutěže má výrazné zlepšení z pěti branek na třináct !! Na druhém místě se umístil s jedenácti brankami Roman Siváček, který se zlepšil o 10 branek a na třetím místě s devíti brankami se umístil Jiří Tvrdík I, který se zlepšil o čtyři branky a proměnil v obou soutěžích jednou samostatný nájezd. Z obránců si vedl nejlépe Daniel Chmelař, který vstřelil čtyři branky.

V kanadském bodování se na prvém místě umístil Matouš Jelínek 13+8=21 bodů, na druhém místě se umístil Roman Siváček 11+10=21 bodů,  na třetím místě se umísti Jiří Tvrdík I  8+1sn+8=17 bodů. Z obránců se umístil nejlépe David Čejka 1+11=12 bodů.

V loňské prvé polovině jsem kritizoval malé zapojení obránců při střelbě na branku soupeře. V porovnání s počtem zápasů loni v prvé polovině jich bylo deset, letos dvanáct, dali obránci loni osm branek a deset asistencí, letos dvanáct branek a dvacet pět asistencí, takže částečné zlepšení nastalo.

Velmi důležitou částí hry v ledním hokeji je hra mužstva v oslabení a přesilovkách. V prvé polovině soutěže jsme letos 58 krát hráli v oslabení. Z toho soupeř jen dvakrát skóroval, což je výborný výsledek. Naproti tomu naše mužstvo ve vlastním oslabení dalo dvě branky a jedno T.S.  Horší je to  ve využití přesilových her.  Tu jsme hráli 62 x a využili jsme ji jen dvanáctkrát což je 19,35 % využití. Z toho jsme hráli 2x4na 4 a dali dvě branky a jednu branku v šesti hráčích hry bez brankáře. Tam je před námi úkol tuto činnost trénovat, protože to může hodně ovlivnit výsledek zápasu. Zajímavé je i porovnání jednotlivých třetin zápasů. Z prvních třetin vyšlo skóre 16:5 loni, letos 24:9, druhých třetin 16:7 a 25:4 a třetích třetin 16:7 a 27:9. Celkové skóre prvé poloviny loni bylo z deseti zápasů 48:19, letos 76:22 z dvanácti zápasů.

Dalším hodnocením je účast hráčů na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Nejlépe si vedl Matouš Jelínek +29-5= 24 bodů, na druhém místě Petr Javůrek +34-11=23 bodů, na třetím místě Daniel Chmelař +31-9=221 bodů. Další tři hráči mají 20 bodů a to Jan Vaněk, Pavel Švejda a Roman Siváček. Dva hráči mají záporné hodnocení.

V další části se zaměřím na přehled trestů hráčů. Tam máme za první polovinu soutěže tři vyšší tresty. Nejvíce na svoji nekázeň doplatil Jiří Tvrdík I, který v zápase s Božeticemi byl vyloučen do konce zápasu a dostal STOP na dva zápasy v době, kdy na trestné lavici seděl i náš Siváček, který dostal 2+10 minut.To vše v době, kdy jsme prohrávali 2:1 a bránící hráči byli dost vyčerpaní a tak mužstvo dostalo gól na 3:1 a dál až na 4:1 a bylo velmi těžké změnit průběh zápasu. Myslím si, že ve druhé části budou zápasy ještě více vyhrocené a tam bude hodně záležet na kázni všech hráčů. Nejvíce trestných minut dostali David Čejka, osm dvouminutových +10  OK. Jiří Tvrdík I také 8TH a Michal Havelka šest dvouminutových trestů.

V hodnocení brankářů po prvé části musím pochválit Davida Jelínka našeho odchovance, který se vrátil z hostování zpět do našeho klubu.  Patřil k oporám mužstva, odchytal všech dvanáct zápasů ve kterých dostal 22 branek, což jej řadí na první místo v soutěži, spolu s mužstvem, kdy má 1,83 branky na zápas a 93,2 % úspěšnosti. Dík patří i Janu Březinovi, který poctivě trénuje a jezdí na zápasy, je připraven zaskočit v případě potřeby do zápasu.

Přejme našim hráčům a trenérovi hlavně zdraví do dalších bojů a štěstí při hře.