«

«

Bře 01

Prospali jsme úvodní třetinu

Čtvrtek 28.2.2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady 2:5 (1:4,0:0,1:1) Úvod čtvrteční předehrávky KLJ byl poměrně kuriózní. První čtyři vhazování v utkání obstaral hlavní rozhodčí ve středovém kruhu… Sršni zasažení poměrně rozsáhlou marodkou nasadili do hry i tři dorostence, premiéru v juniorském dresu si odbyli David Zvěřina a Tomáš Knížek, třetím do party byl Vojta Kvapil.

Úvod utkání byl skutečně „crazy“. V čase 00:31 jsme před naší brankou nebyli dostatečně důrazní a hosté šli z dorážky do vedení 0:1. V čase 00:55 využil výborné práce Tobiáše Klazara Jakub Cihlář a vyrovnal stav na 1:1. Čas 01:51 a hosté jdou znovu po naší nedůrazné hře ve vlastním pásmu do vedení, tentokrát 1:2. Tři branky = jediná tři přerušení hry… Sršni měli možnost ke srovnání v průběhu přesilovky, kdy si připravili několik střeleckých příležitostí, ale prosadit se nedokázali a krátce po jejím skončení znovu udeřili hosté a v 6. minutě vstřelili třetí branku. Hra Sršňů směrem dopředu se proti posledním několika zápasům mírně zlepšila, ale ve hře dozadu nám stále chyběl důraz a rychlý přístup k hráčům soupeře. Velkou možnost ke snížení měl Tobíáš Klazar, když jeho střela propadla za záda hostujícího brankaře, ale puk se pak odkutálel těsně mimo branku. Ve 14. minutě znovu skórovali hosté a vedli již 1:4. Ve druhé třetině měli mírně navrch hosté, ale přestože na naši branku vypálili více střel než ve třetině první, skórovat nedokázali. Stejně se ale vedlo domácím střelcům a třetina tak skončila bez branek. Poslední část hry jsme začali nešťastně, když jsme byli potrestáni dvouminutovým trestem za pozdní příchod hráčů na led a ve 43. minutě jsme inkasovali další technický trest, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. Obě oslabení jsme zvládli a ve 47. minutě se nám podařilo snížit na 2:4. Filip Mikeška nachytal v nedbalkách hostujícího gólmana, když ze středního pásma lehce nahodil puk na soupeřovu branku a ten k údivu všech doklouzal až za brankovou čáru. Další možnost ke skórování měl znovu agilní Tobiáš Klazar, který se dokázal dobře uvolnit, ale jeho střela skončila pouze na tyčce soupeřovy branky. Střelcem poslední branky utkání tak byl soupeř, který dokázal  v 54. minutě odražený puk střelou z první poslat do šibenice branky Tomáše Pekaře.

Vyloučení: 8 – 6 (1×10)

Využití: 0 – 0

Oslabení: 0 – 0

Sestava:Pekař (Wagenknecht), Koubský – Plíhal – Mikeška, Cihlář – Bachtík – Klazar, Zíka – Hladík – Knížek, Kopecký –  Bartoš,  Kubelka – Brich, Kvapil – Zvěřina