«

«

Bře 02

Sršni zahájili baráž vítězně

Pátek 1.3.2019 SK Sršni Kutná Hora – TJ Tatran Sedlčany 6:2 (1:0, 2:1, 3:1) V pátek večer zahájili Sršni na domácím ledě boj o účast v KLM na příští sezonu. I když výsledek vypadá jednoznačně, nerodil se tak snadno, jak by se mohlo zdát. Sršni vstoupili do zápasu aktivně, soupeře pustili s pukem na holi do vlastní třetiny až v probíhající čtvrté minutě, ale hned se jednalo o gólovou šanci a David Jelínek v brance si připsal první důležitý zákrok. I v dalším průběhu třetiny byli aktivnější domácí, ale jejich tlak byl jalový. Buď selhala finální přihrávka, nebo zakončení. Teprve v 9. minutě jsme se mohli konečně radovat z gólu. Vojta Dytrych sebral puk po vhazování, svým typickým způsobem vybruslil do strany a překonal bezmocného hostujícího brankaře. Vstřelená branka nás měla uklidnit, některé hráče možná uklidnila až moc a trenér Bednář s výkonem v první části hry rozhodně nebyl spokojen.

Hned na úvod druhé třetiny jsme dostali studenou sprchu. Hosté se často snažili překonat střední pásmo dlouhou přihrávkou, nebo dokonce nahozením až na zadní mantinel. Podobně založili i útok v 19. sekundě druhé třetiny, kdy od vlastní branky nahodili puk až na našeho brankaře, před kterým puk ještě nepříjemně skočil a odrazil se mu od výstroje vedle jeho betonů. To ale bohužel David Jelínek nevěděl a hostující útočník byl u puku dřív než naši bránící hráči a srovnal na 1:1. Možná že zvýšený hlas trenéra v kabině, nebo inkasovaná branka (a nebo kombinace obého) naštěstí donutily Sršně k zvýšení úsilí a ve 23. minutě se mohli znovu radovat z vedení. Jirka Tvrdík zatáhl puk do třetiny a našel hokejku Romana Sochy, který nikým neatakován zamířil přesně pod horní tyč sedlčanské branky. Ve 29. minutě se nám podařilo vstřelit další branku. Nejprve nahrával Roman Siváček od zadního mantinelu na Jendu Tvrdíka, který však v zakončení neuspěl a tak po objetí branky Siváčkovy nahrávku vrátil a ten zamířil mezi betony gólmana a zvýšil na 3:1. Jak už z průběhu sezony víme, není ani dvoubrankový náskok nijak rozhodující a bylo tak důležité, která strana bude autorem další branky. Sršni měli několik dobrých příležitostí, ale využít je nedokázali. Hosté se k zakončení dostávali jen sporadicky, ale i přesto měli naději na úspěch.

Na další gólový zápis se tak čekalo přesně dvacet minut a v čase 48:22 a do listiny střelců zapsal David Křeček, který při hře 4 na 4 dorazil do brány svou předchozí vyraženou střelu. I když to nebyl gól rozhodující, byl každopádně velice důležitý, protože hosté za necelé dvě minuty dokázali těsně po skončení své přesilovky snížit na 4:2. Jak se ale ukázalo, náskok domácích byl již tentokrát dostatečný, v 57. minutě se Jan Tvrdík prosadil svým důrazem v předbrankovém prostoru a využil tak naši početní výhodu. A na konečných 6:2 skóroval znovu v přesilovce 8 sekund před koncem zápasu Matouš Jelínek.

sestava: Jelínek David, Pekař
Chmelař, Grauer, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Siváček, Kopecký,
Rudolfský, Dytrych, Javůrek, Jelínek Matouš, Beran, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Tvrdík Jiří, Plíhal, Socha, Klazar
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky a nahrávky: 9. Dytrych (Rudolfský), 23. Socha (Tvrdík Jiří), 29. Siváček (Tvrdík Jan), 49. Křeček (Jelínek M.), 57 Tvrdík Jan (Křeček, Jelínek M.), 59. Jelínek M. (Švejda Pavel, Křeček)
Vyloučení:  5:8