«

Zář 11

První mistrovské utkání mladšího dorostu sezóny 2017/2018

HC Berounští Medvědi/SK Sršni Kutná Hora 4:1 (1:0, 2.1, 1:0)

Po sérii přípravných zápasů (s Chotěboří 3:8, Vlašimí 2:2 a Novým Bydžovem 6:1) odjel mladší dorost 10. 9. sehrát první mistrovské utkání do Berouna. Od prvních minut se do Sršňů místní Medvědi pustili pěkně zostra. Naše důkladně zaskočili svou í tvrdou hrou do těla, která Sršňům značně ubírala síly a znepříjemňovala rozehrávku. Jen z obtížemi se nám dařilo založit akci, která by ohrozila soupeřovu branku. Bohužel ze strany Sršňů jsme se stejně tvrdé hry nedočkali a soupeř díky tomu naši branku mnohokrát ohrozil. Jen s velkým štěstím a výborným zákrokům gólmana Petra Gygala strážícího naši svatyni jsme inkasovali ,,až“ v čase 9:14. Naše trápení a bezmocnost vypracovat si vyloženou šanci přetrvalo až do konce první části hry. Druhá třetina začala pro naše nešťastně, když jsme již v jejím úvodu v čase 20:32 inkasovali po hrubé chybě obrany podruhé. Hráči Berouna si postupem času vypracovávali stále větší převahu na ledě a to díky tomu, že naši do zápasu nastoupili pouze s dvěma pětkami oproti soupeřovým třem. Tato převaha vynesla soupeři v čase 34:34 další branku na 3:0. Našim se podařilo snížit nepříznivé skóre po překrásné samostatné akci Tobiáše Klazara v čase 36:47. Sršňům tento gólový zásah jakoby nalil novou krev do žil. Lépe začali přistupovat k soupeřovým hráčům, dařila se jim kombinace a dobře bránili. Další branky jsem se, ale už do konce druhé třetiny nedočkali. Třetí třetinu jsme začali bojovně a vytvořili jsme si několik slibných šancí. Soupeř si ale postupně opět vypracovával převahu plynoucí z většího fyzického fondu jejich hráčů. Ty dokázali v čase 45:42 zvýšit na 4:1. Medvědi si svoje vedení už s přehledem pohlídali a zaslouženě si po výhře 4:1 připsali do tabulky plný bodový zisk. Musím pochválit snahu a bojovnost našich hráčů v poli a to i přes nepříznivý poměr našich a domácích hráčů na ledě. Velká pochvala pak patří gólmanům Petru Gygalovi a Jakubu Červinkovi. Mají velkou zásluhu na tom, že jsme nedostali daleko více branek (soupeř měl k jejich vstřelení spoustu vyložených šancí).