Říj 05

Šimon Pokorný a Pepa Komárek svými hattricky kočírovali vítězství

4. kolo sobota 30.9.2017

SK Sršni Kutná Hora:HC Poděbrady 9:3 (3:1; 5:0; 1:2)

Poslední zářijový den jsme přivítali na vlastním ledě celek z lázeňského města Poděbrady. Soupeře jsme nešetřili a celkem jednoznačně porazili.

Do utkání jsme vstoupili malinko s vědomím, že úspěch dorazí sám od sebe. Ač jsme měli herní převahu tak první gólovku měl soupeř, kdy nám pláchnul za obranu útočník a řítil se sám na naší branku. V této přímé konfrontaci Jenda Koleček v naší svatyni uspěl a tak zůstal stav 0:0. I nadále jsme byli herně lepší, jen jsme nedokázali převahu gólově zviditelnit. Toto platilo až do začátku desáté minuty, kdy v útočném pásmu vrátil Vojta Matějka puk směrem k modré na Davida Zvěřinu a ten propálil vše, co mu stálo v cestě 1:0. Dále platilo, že jsme byli o něco více ve hře než soupeř, ale bohužel přišla chvilková nepozornost a útočník soupeře v čase 13:16 projel až před Jendu, kterému našel při přesunu malou mezírku pod betonem a bylo to 1:1. Komplikace to sice byla, ale jen 6 vteřin, protože v čase 13:22 ihned po vyhrané buly Lukášem Seckým našlápl Šimon Pokorný a nedal soupeřovu brankáři nejmenší šanci. Asi rozhodující moment (pokud pominu výborný výkon ve druhé třetině) přišel v čase 15:20, kdy ve vlastím oslabení ujel opět Šimon Pokorný a svým druhým gólem nás posunul do vedení 3:1.

Ve druhé části jsme nepolevili a tak jsme se před branku domácích tlačili zase častěji něž soupeř, což vyústilo v navýšení skóre ve 26 minutě, kdy Naty Brichová dorazila vyražený puk po střele Honzy Kašpara a bylo to 4:1. Definitivní rozuzlení hádanky kdo toto utkání vyhraje, přišlo ve 28 minutě, kdy nejdříve jednou brankou přispěl do vínku i kapitán Lukáš Secký a poté se trefil opět Šimon Pokorný, který tím uzavřel svůj hattrick. 39 minuta zase patřila Pepovi Komárkovi, který v jedné minutě dokázal skórovat hned dvakrát a tak na konci druhé části svítil na ukazateli stav 8:1.

Ve třetí části se z tribun chvílemi ozývalo trochu rozpačitě deset, deset, ale toto mělo jeden háček. Ukonejšeni jednoznačným vedením jsme polevili a právě zde se ukázalo, že soupeř měl navíc, než ukazovalo aktuální skóre. Pepa Komárek sice v 53 minutě také uzavřel zápasový hattrick a zvýšil na 9:1, ale soupeř ukázal ještě morální sílu a dvěma slepenými brankami v 54 a 55 minutě stav korigoval na konečných 9:3.

Předvedený výkon však potěšil, stejně jako výsledek a body do tabulky. Doufejme, že se stejně bude dařit ve čtvrtek 5.10., kdy od 17:00 hostíme v odloženém utkání Mělník.