«

«

Pro 01

Slavia „doma“ úřadovala (MŽ, SŽ)

V sobotu jsme nastoupili na domácím ledě proti týmu HC Slavia Praha, avšak domácím týmem byl tým Slavie. Vzhledem k tomu, že stadion Slavie je plně vytížen, tak se kluby dohodly, že se utkání sehraje na ledě Sršňů.

Mladší žáci: HC SLAVIA PRAHA – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 11:1 (2:0,7:0,2:1)

První utkání jsme prohráli 14:3 a věděli jsme, že soupeř nás nebude nijak šetřit ani v tomto zápase. Do utkání jsme šli s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek a pokusíme se vstřelit čestný gól. První třetina nám pak vyšla téměř na jedničku, kdy soupeři jsme dovolili vystřelit na branku Sršňů pouze 9 střel. Bohužel na začátku sedmé minuty jsme nechali soupeře poprvé skórovat a Slávie se ujala vedení. V polovině třetiny se pak v brance vyměnili brankaři a do brány šel Petr Gygal. Ve 14 min. byl vyloučen za podražení hráč Sršňů Pavel Bartoš. Kluci oslabení zvládli na jedničku a soupeře nepustili do žádné šance. Na konci 18. minuty byl vyloučen hráč Sršňů Tomáš Brich opět za podražení. Toto oslabení jsme začali opět dobře a soupeře jsme nepouštěli do zakončení. Bohužel soupeř přesilovku těsně před koncem využil a zvýšil na 2:0. Třetina se pak dohrála již bez branek. Po první třetině jsme mohli kluky pochválit, že si drží svoje místa a bojují jak mají s čímž měla Slavie velké problémy. Poměr střel po první třetině byl 9:4 z pohledu Slavie. Do druhé třetiny šel do branky jako první opět Dan Krátký, kdy bohužel po čtyřech minutách 3 inkasoval a proto byl vyměněn a opět se vrátil do branky Petr Gygal. Druhá třetina byla z pohledu Sršňů katastrofa a námi vytyčený cíl se soupeřem uhrát přijatelný výsledek vzal za své. Ihned po vhazování jsme inkasovali třetí gól a z druhé třetiny bylo odehráno teprve osm vteřin. Od té doby se hra Sršňů začala sypat jak domeček z karet. Opět si každý začal jezdit kde chtěl a soupeř měl najednou plno místa na ledě, čehož dokázal pak ještě šestkrát využít v časech 02:57,03:43,05:06,09:40,15:03 a 15:51. Po tomto gólu se vrátil do branky již uklidněný Dan Krátký a zbytek utkání  dochytal. Tuto třetinu Sršni prohráli 7:0, kdy poměr střel nabral neuvěřitelné číslo 17:1. Těžko jde k tomuto něco dodat. Do kabiny šli Sršni za nepříznivého stavu 9:0. V kabině pak trenér všem hráčům opět vysvětlil, kde, kdo a co má hrát. Kluci šli na led s jediným cílem. Pokusit se vstřelit, alespoň jeden čestný gól a již soupeři nedovolit skórovat. Toto se celkem povedlo. Opět kluci začali hrát hokej a i když byl soupeř lepší, již se nedostával do vyložených šancí. V 53 min. sice soupeř zvýšil již na hrozivých 10:0, ale Sršni se dočkali vytouženého gólu o minutu později. Vašek Kadleček nahrál přesnou přihrávku na hokejku Štěpána Havránka před brankou Slavie, kde byl zcela nepokrytý a v klidu dokázal přesně zakončit. Na konci 57 min. byl vyloučen opět hráč Sršňů Tomáš Brich za podražení. Oslabení jsme hráli opět na jedničku. Bohužel tři vteřiny po skončení trestu Slavie vstřelila poslední gól utkání a uzavřela skóre na 11:1. Střely na branku ve třetí třetině 10:3.

Za tento zápas, když vynechám pro nás úplně zkaženou druhou třetinu, bych chtěl klukům poděkovat, jelikož se i za nepříznivého stavu snažili a bojovali až do konce. Zároveň musím pochválit druhou řadu, která obdržela pouze 4 góly. Naopak první řada, která měla být ta lepší a měla hrát se soupeřem vyrovnanou hru, tak tato úplně propadla. Nevím, jestli to bylo z přehnané snahy, kdy pak zapomínali si držet svoje místa a dovolovali soupeři přesně zakončit nebo se projevovala jejich nesehranost a musí si na sebe teprve zvyknout. Snad příští utkání bude lepší a soupeří z Kolína oplatíme porážku z jeho ledu.

Branky: 1 x Štěpán Havránek     Asistence: 1 x Vašek Kadleček

Vyloučení: 1:3

Sestava: Krátký (Gygal), Kadleček – Míšek – Havránek, Vojáčková (Hynek) – Bartoš – Šimáček,  Brich – Hladík, Hnilička – Kopecký.

– Tomáš Brich –

Starší žáci: HC SLAVIA PRAHA – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 15:1 (7:0,6:0,2:1)

Slávisté ukázali, že není náhoda, že jsou jediným týmem skupiny M, který dosud v průběhu sezony nepoznal hořkost porážky. Soupeř byl lepší ve všech směrech a naši hráči mu roli favorita v některých chvílích velmi usnadnili a trenéři téměř po každém střídání znovu a znovu malovali, kde se naši hráči mají v obraně pohybovat. Naše útočné pokusy by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Doufejme, že se z těžké porážky Sršni rychle vzpamatují a připraví se na další víkend, kdy nás opět čekají dvě utkání během víkendu.

Branky a nahrávky: 44. Fišar (Dytrych)

Sestava: Wagenknecht (Pekař), Jelínková – Zika, Socha – Macháčková, Dytrych – Macháček – Fišar, Jestříbek – Plíhal – Koubský, Manik

Vyloučení: 2:5, Využití: 2:0, Oslabení: 0:0