1. kolo sobota 16.9.2017

SK Sršni Kutná Hora:TJ Slavoj Zbraslav 1:1 (0:1; 0:0; 1:0)

2. kolo neděle 17.9.2017

BK Mladá Boleslav:SK Sršni Kutná Hora 10:3 (3:1;5:2; 2:0)

Víkend 16.9.-17.9.2017 byl první zatěžkávací zkouškou v nové sezóně. Během dvou dnů jsme na úvod soutěže odehráli dvě těžká utkání, ve kterých jsme rozhodně herně nezklamali.

První ze dvou zmiňovaných utkání jsme odehráli na vlastním ledě proti tradičnímu celku z Prahy TJ Slavoj Zbraslav. Na začátku utkání měl soupeř více ze hry a tuto mírnou převahu dokázal v čase 2:53 po naší dvojité fatální minele a přečíslení dva na nula na vlastní modré, přetavit v první branku utkání 0:1. První část hry nás nezastihla ve zrovna parádní formě a tak jsme byli možná trochu rádi, že tento stav vydržel do první sirény. Po přestávkovém odpočinku v teple domácí kabiny nastoupili kluci více odhodláni s utkáním něco pozitivního provést. Minimálně se hra vyrovnala a výsledkem bylo i pár nadějných šancí. Bohužel jsme ani ve druhé části nezaznamenali úvodní branku v novém ročníku krajské ligy starších žáků a tak i po druhé fanfáře svítil na ukazateli stav 0:1. Třetí třetina byla z naší strany asi nejpovedenější. V čase 52:31 jsme dokázali konečně vstřelit Pepou Komárkem branku a tak vyrovnat stav utkání na 1:1. V následujících minutách si troufám říci, že jsme byli lepší a kdyby jsme byli o něco klidnější v zakončení mohli jsme i vyhrát. Na kdyby se však nehraje a tak se nakonec konala v celkovém pohledu na utkání asi spravedlivá remíza.

Jan Koleček

David Zvěřina, Matěj Šváb, Tomáš Knížek, Vojtěch Hamsa, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Lukáš Secký „C“, Petr Hrubý, Ondřej Veit, Denis Čížek, Šimon Pokorný, Vojtěch Matějka, Josef Komárek

Zásahy brankáři: 25 : 22

Druhé utkání o den později jsme odehráli na ledě extraligového týmu BK Mladá Boleslav. Od začátku se hrál rychlý hokej, který nám dělal problémy, ale postupem času jsme dostali do hry. Po první části byl stav 3:1, což bylo ještě hratelné. Na začátku 25 minuty byl stav 4:2, ale právě v této minutě jsme dostali dvě slepené branky během 24 vteřin, které definitivně rozhodli o dalším osudu utkání. V celkovém kontextu utkání jsme byli horším týmem, ale soupeř hrál opravdu skvěle. Naši Sršni se však za svůj výkon nemusí stydět.