«

«

Srp 19

Soustředění je za námi

 

Minulý týden se konalo tradiční sršní soustředění. Zúčastnilo se ho rekordních 70 dětí. Letos jsme využili místo v nedalekém Sporthotelu Kácov. Jak se ukázalo, byla to velmi dobrá volba. Středisko nám nabídlo dostatek sportovních ploch k využití k tréninku a dalších aktivitách. Jako bonus sloužil ke schlazení velký bazén.


Jak soustředění zhodnotit ?
Myslím, že dopadlo na výbornou. Program soustředění vychází z již osvědčených základních bodů a to každý den aktivita a testy zaměřené na nějakou schopnost (rychlost, vytrvalost, koordinace, síla, obratnost). Dále nechyběla tradiční olympiáda (letos ve znamení týmů NHL, kde hrají češi). Zde opět probíhaly různorodé závody, kde se smíšené týmy napříč kategoriemi každý den utkávaly o body. Je stále zajímavé sledovat urputné zápolení, kdy všichni účastníci včetně kapitánů týmů z řad trenérů nechávají ze sebe vše na sportovišti.
Budu zde citovat sportovního vedoucího Pavla Sirotka, který olympiádu zhodnotil :
„I když se může zdát naše olympiáda někomu zbytečná a nabubřelá, pro mne jako trenéra je velkým přínosem. Když totiž vidím, jak po namáhavém dni na soustředění se dá většina účastníků ještě strhnout soupeřením a vyždímá ze sebe poslední zbytek sil, co ještě zbyl – je to přesně to, co by hokejista a Sršeň měl zvládat. Pokud vidím, jak jsou si teenageři ochotni sáhnout až na dno a náš hokejový potěr se je pokouší napodobit a vzájemně se při tom hecují a fandí si – je to přesně to, po čem voláme, pokud mluvíme o výchově k týmovosti.“
V rámci programu soustředění se stále snažíme vymýšlet nové věci pro zpestření, tak letos mohly děti sledovat 2 x projekci filmu (letní kino) a 2x proběhla diskotéka.
Když se k tomu přidalo hezké počasí a neřešili jsme žádné závažnější zdravotní problémy, tak můžeme hodnotit soustředění za velmi vydařené.

Rád bych zde zmínil a poděkoval všem, kteří se podíleli soustředění :

2.-3. třída / 4-.5. třída Michal Procházka, Roman Vlasák, Ruda Macháček
Mladší žáci Pavel Sirotek, Petr Polívka, Lucka Tvrdíková
Starší žáci Pavel Andrle, Martin Janata, Libor Koleček
Dorost Tomáš Brich, Petr Hrubý
Zdravotnice Simona Kloučková
Fotograf Olda Fišar

Nebylo by takto vydařené bez tohoto týmu lidí, které se podílí na zdárném průběhu soustředění. Jsem rád, že i když se občas náš tým lehce změní, tak najdeme lidi, kteří skvěle zapadnou mezi ostatní a vše funguje bez problémů. Když děti vidí jak jsme svělá parta a dokážeme si pomáhat a šířit okolo sebe skvělou náladu tak to je jedna ze zásadních věcí, proč jsem tak rád součástí této Sršní party.
Příští rok nashledanou opět v Kácově (16.-23.8.2020).

Martin Janata
vedoucí soustředění 2019