«

«

Srp 27

Sršni sehráli polovinu utkání Derby turnaje KLM

Sršni se uplynulém týdnu zapojili do přípravného turnaje „Derby turnaj KLM“, jehož jsou pořadateli. V rámci předsezónní přípravy se tak každý s každým střetnou celky Sršňů, SC Kolín B, Poděbrad a Žabonos.

Sršni ve čtvrtek 22. 8. nastoupili k prvnímu utkání letní přípravy, když se vypravili v rámci Derby turnaje KLM do Poděbrad. V první třetině byli lepší domácí, přesto skončila nerozhodně 2:2, ve druhém dějství měli sice více za hry Sršni, ale vedení získali Poděbradští a do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 3:2. Ve třetí části utkání Sršni nedokázali vyrovnat, v poslední minutě inkasovali di prázdné brány a nakonec v Poděbradech prohráli 4:6

SC Poděbrady – Sršni Kutná Hora 6:4 (11. Toupal, 16. Hrdina, 26. Kejdana, 45. Tuma, 54. Hrdina, 60. Tuma – 12. Dytrych, 18. Beran, 55. M. Jelínek, 57. Klazar)

O dva dny později, tedy v sobotu odehráli hokejisté Kutné Hory druhé utkání v rámci Derby turnaje KLM, na domácím ledě přivítali opět soupeře z Poděbrad. Po první třetině vedli Sršni 2:1, ve druhém dějství hosté obrátili stav utkání a skóre po dvou třetinách bylo 4:5, ve třetí třetině přidali hosté ještě jednu branku. Kutná Hora tak prohrála stejným skóre jako v Poděbradech 4:6.

Sršni Kutná Hora – SC Poděbrady 4:6 (12. M. Jelínek, 20. M. Jelínek, 34. Javůrek, 38. Dytrych – 12. Tuma, 24. Tuma, 29. Brandejský, 36. Kejdana, 39. Zámečník, 57. Zámečník)

Hned v neděli hráli Sršni další utkání, tentokrát proti SC Kolín B. Sršni urvali začátek utkání. Dali dva rychlé góly. Po dvou a půl minutách vedli 2:0, a už vedení nepustili. Ve druhé třetině se kozlové dotáhli na rozdíl jedné branky zásluhou trefy Hyšplera z úhlu, ale v poslední části si nechali v oslabení kutnohorské hráče znovu odskočit. I Kozlové dokázali využít přesilovku a dvanáct minut před koncem se jim podařilo snížit. To však bylo všechno a Sršni si tak připsali na své konto první vítězství v sezoně.

SC Kolín B – Sršni Kutná Hora 2:3, 26. Hyšpler (Ježek, Horák), 48. Pešek (Nutil) – 2. Klazar (Vaněk, Jelínek M.), 3. Dytrych (Rudolfský, Javůrek), 41. Klazar (Jiráň).

Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:1.

SC Kolín B: Hermann – Jelínek R., Nutil, Sladký, Křeček, Horák, Kopecký Josef – Kadlec st., Ježek, Kadlec ml. – Hyšpler, Pešek, Zhelyzniak – Zelený, Barták J., Havránek.

Sršni Kutná Hora: Pekař – Grauer, Bašus, Švejda, Kopecký, Havelka, Dytrych, Rudolfský, Javůrek, Jelínek M., Jiráň, Klazar, Tvrdík, Sádlo, Fišar, Vaněk.