«

Led 07

Sršni nestačili na mladoboleslavské bruslaře

SK SRŠNI Kutná Hora – BK Mladá Boleslav B   2:6   třetiny (1:2, 1:1, 0:3)

Zápas dvou týmů z konce tabulky nás čekal první neděli letošního roku. Sršni zdolali před vánocemi silné Černošice, a k tomu během vánočního volna pilně trénovali, očekávali jsme proto vyrovnaný zápas a věřili jsme ve vítězství.

A zápas tak i začal. Obě mužstva střídavě ohrožovala bránu soupeře, v naší obraně však byly vidět stále častěji díry, kterými se dostával soupeř až před naši bránu. David Jelínek ale kryl všechny jejich pokusy. Hra plynula bez častého přerušování a první vyloučení přinesla až vysoká hůl boleslavského Bílka. Kombinace během ní se nám příliš nepovedla, Jan Tvrdík ale získal puk, poslal do brejku Berana a ten střelou nad beton Vícha poslal Sršně do vedení.
Přestože se nám přesilovka příliš nepovedla, bylo využití hned té první důležité pro klid v týmu, protože do té doby jsme hráli nervózně a často jsme chybovali. V tom jsme, bohužel pokračovali, a netrvalo to ani minutu. Při rozehrávce na kruhu ve vlastní třetině minul Vaněk puk, Protivný ho sebral a po blafáku na gólmana vyrovnal na 1:1. Rychle a velmi snadno jsme přišli o vedení a naše nervozita pokračovala. I proto jsme inkasovali po dalších 4. minutách znovu a hosté se ujali vedení v zápase po gólu Trégla.

Ve 23. minutě neuhlídala 1. pětka opět Trégla, který gólem navýšil vedení bruslařů. Nedlouho potom měl soupeř přesilovku, když Křeček vyhodil puk do hlediště a šel si odpykat 2 minutový trest. V tomto případě jsme však bránili úspěšně a oslabení zvládli. Bohužel jsme, ale nevyužili přesilovku, kterou jsme měli vzápětí. Naše střelecká pasivita byla ve druhé třetině značná, gólman Vích si proto mohl pošetřit síly. Soupeř vystřeli ve druhé třetině na naši bránu 13x, my jsme však byli milosrdní se skromnými 6 pokusy… Přes tento náš střelecký útlum předvedl skvělou individuální akci Jan Tvrdík. Nejprve vybojoval puk ve středním pásmu, aby ho hned vzal a přes atak hokejkou Marčeka překonal Vícha a snížil na 2:3.
Herně jsme ve druhé části trochu uklidnili, bylo to však na úkor četnosti střelby. Opět jsme neproměnili několik vyložených šancí a s velmi dobře hrajícím soupeřem, jsme ztráceli spousty sil. Druhá třetina byla přesto pro nás výsledkově nejúspěšnější.

Za stavu 2:3 jsme nastoupili do třetí části a hned v úvodu měla zejména první pětka několik vyložených šancí. Beran a zejména Dytrych však nenašli recept na doražení puku z brankoviště do brány. A když nedáme vyložené šance, trest je vždycky ve vzduchu. Přišel ve 44. minutě. Soupeř přehrál naší druhou pětku, když prošel jak nůž máslem až před našeho gólmana a Kysela navýšil na 2:4. Další z řady zbytečných gólů, po našem nedůrazném bránění.
Ve 45. minutě dostal Ficek ml. trest 2+10 minut za vražení na mantinel, následnou přesilovkou jsme, ale ani tentokrát nevyužili. Několik našich střel z větší vzdálenosti nedělalo soupeři vážnější problémy. Ihned po skončení trestu dostal trest Marček za napadení, když za vlastní bránou doslova sestřelil Jiráně. Ten se však vrátil do hry, a nejspíš neměl… V následujícím střídání ho soupeř poslal na stejném místě na mantinel, rozhodčí ale nevylučoval. Místo něj ovšem musela úřadovat zdravotnice. Jiráň dohrál zápas a s velkou pravděpodobností i sezónu. 17. ledna ho čeká operace zraněného ramene!
Krátce po tomto incidentu, zvýšil soupeř na 3:5 a 2 minuty na to přidal šestou branku.

V utkání, ve kterém jsme věřili v body, jsme výrazně propadli. Nikoliv fyzicky, ale na plné čáře psychicky. Sklopené hlavy od první třetiny a nadbytečný respekt ze soupeře, od kterého jsme potřebovali získat body, z nás udělali kořist, kterou soupeř uštval. Ten toho plně využil a dal nám pocítit svojí kvalitu, přestože jsme na tom byli přes zápasem bodově téměř shodně. Je sice příjemné brát body silným soupeřům, jako jsou třeba Černošice, ale je trestuhodné propadnout, a ještě o 4 góly s bodově rovnocenným soupeřem.
Kromě nezískaných bodů je pro nás ještě větší ztrátou zranění Jiráně.

Další zápas odehrajeme na ledě HC Benešov v sobotu 12. ledna od 17 hodin.