«

«

Úno 25

Sršni se propadli na dno tabulky

Neděle 24.2.2019 HC Slavoj Velké Popovice – SK Sršni Kutná Hora 8:4 (2:1,4:3,2:0) Juniorka se nedělní prohrou ve Velkých Popovicích propadla na dno tabulky nadstavby. Na posledním místě tak vystřídala právě celek z Popovic.

Proti pátečnímu domácímu utkání, došlo v sestavě jen ke dvěma změnám na soupisce Sršňů, Tomáš Fišar nahradil Vojtu Dytrycha a omluvil se Patrik Hladík. K daleko zásadnější změně však došlo v rozestavení. Trenér Bednář ve snaze maximálně vytěžit potenciál hráče ve prospěch týmu, zařadil Dominika Bachtíka na post centra druhého útoku, do obrany pak přesunul Pavla Bartoše.

Bohužel ani tyto změny nevedly k výraznému zlepšení našeho herního projevu. Sršni se sice trochu náhodným gólem ujali v 9. minutě vedení, domácí ale podobně náhodným gólem dokázali srovnat na 1:1 a v 16. minutě využili přesilovku a ujali se vedení 2:1. Hned na úvod třetí třetiny jsme opět hráli v oslabení a po jeho skončení zapomněli domácí za svými zády Filipa Mikešku, který blafákem srovnal stav na 2:2. Domácí ale za krátkou chvíli dokázali v přesilovce znovu strhnout vedení na svou stranu a za další tři minuty vedli již 4:2. Po vhazování po čtvrté brance byl velice přísně vyloučen na 5 + OK Tomáš Fišar. Domácí dokázali této situace využít k zvýšení stavu na 5:2, ale ještě v průběhu oslabení dokázal Ondra Plíhal snížit opět na rozdíl dvou branek. Ve 35. minutě využili domácí naší chyby při střídání a znovu se nám vzdálili na rozdíl tří branek. Minutu před koncem druhé třetiny se dorážkou z brankoviště prosadil Dominik Bachtík a uzavřel tak skóre po dvou třetinách na 6:4. Dvoubranková ztráta dávala ještě Sršňům naději alespoň na srovnání stavu. Bohužel to málo brankových příležitostí, které si hosté dokázali vypracovat zůstalo nevyužito, naopak domácí skórovali ve 44. a 47. minutě a svou výhrou se v tabulce posunuli o bod před Sršně na předposlední místo.

Vyloučení: 7 – 5 (+5 + OK)

Využití: 3 – 0

Oslabení: 0 – 1

Sestava: Wagenknecht (Červinka), Koubský – Plíhal – Mikeška, Hobza – Bachtík –  Klazar, Zíka – Fišar – Cihlář, Kopecký –  Bartoš,  Link – Brich

Branky a nahrávky: 9. Hobza (Klazar), 21. Mikeška (Plíhal), 33. Plíhal (Koubský), 39. Bachtík (Koubský)