«

Lis 06

Sršni trápili lídra soutěže až do 13. série nájezdů!

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Čáslav    třetiny (0:0, 2:2, 0:0, 0:0)  2:3 po SN

Do zápasu s městskými sousedy nastoupili Sršni v kompletní sestavě. Minulý zápas soutěže, který jsme odehráli se Žabonosy, nás naplňoval optimismem, z pohledu odvedené hry, přesto jsme nastupovali s vědomím, že stojíme proti skupině nejzkušenějších hráčů, kteří zatím v této sezóně neprohráli.
Utkání přijel řídit vzrostlý rozhodčí Jílek, který od samého začátku jasně určoval ráz utkání a přitom ho výrazně neovlivňoval.

V 17:30 hodin padla první buly a souboj začal. Trochu proti očekávání, jsme mohli sledovat od samého začátku velmi vyrovnaný souboj, podle kterého by nezasvěcený divák nepoznal, že hraje lídr soutěže s výrazně méně zkušeným týmem. Nejen, že Sršni nebyli zatlačeni do obranné třetiny, ale dokázali jsme tvořit hru, dokázali jsme se i individuálně prosazovat technicky, bruslařsky i silově. Za tu jsme byli potrestáni v 5. minutě, kdy byl Siváček vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Velkou část přesilovky jsme odehráli pod soupeřovým zámkem, obětavost hráčů blokovat střely i snaha gólmana Davida Jelínka však utlumili soupeřovy snahy na nulu.
Krátce po skončení oslabení byl vyloučen za sekání hostující Svoboda. Naše první přesilovka v zápase nebyla příliš přesvědčivá, náš tlak nebyl tak výrazný, jak bychom si přáli. Během ní byl ošetřen Jan Tvrdík, kterému soupeř roztrhl hokejkou obočí.
Souboj pokračoval i nadále bez výrazné dominance jednoho z klubů, střelecky byli dokonce v první třetině výrazně aktivnější Sršni, poměrem 11:7. Přesto skončila první třetina smírným stavem 0:0, a přesto mohlo více než 500 diváků sledovat velmi dobrý hokej, bez zbytečných zákeřností a ve svižném tempu.

Začátek 2. třetiny přinesl velkou radost do týmu Sršňů i divákům, kteří byli týmu velkou oporou. Tu zajistila první pětka na konci prvního střídání. Beran našel úplně volného Dytrycha před prázdnou bránou Vicha a otevřel skóre. Možná trochu symbolicky vstřelili zkušenému soupeři první gól hráči, kteří patřili na ledě k nejmladším. Rozhodně ale jejich nízkým věkem netrpí jejich hra. Jistotu a herní pohodu, kterou nabral Dytrych v loňské sezóně, letos uplatňuje svojí dravostí a drzostí a v kombinaci s rychlým bruslením, šikovnýma rukama a hlavně hokejovým přemýšlením ještě zamotá hlavu mnoha soupeřům. A Lukáš Beran, letošní navrátilec do klubu, se začíná pomalu sžívat s týmem a jeho um se dostává víc a víc na povrh. A jak ukázala i tato akce, kombinace obou hráčů plodí i góly.
Krátce po gólu se provinil podražením kapitán hostů Janata, přesilovka nám ani tentokrát nepřinesla očekávané navýšení skóre. Naopak skórovat se podařilo hostům ve 32. minutě, kdy David Jelínek v bráně nejprve vyrazil střelu Navrátila, ale na dorážku, kterou mu umožnila naše druhá pětka, už nedosáhl.
Ve 34. minutě zasáhl do sestavy zákrok Javůrka, který rozhodčí ohodnotil 2 minutami a osobní desítkou návrh. Protože obrana i David Jelínek odváděli dobrou práci, neprosadili se v přesilovce ani ligami ostřílení soupeři. Přesto jsme inkasovali po skončení přesilovky. V okamžiku střídání 2. a 3. útoku soupeř využil volného prostoru a Bílek poslal poprvé, ve 37. minutě, hosty do vedení.
Když byl během následujícího střídání poslán na trestnou lavici Havelka za podražení, byla před námi hrozba v podobě oslabení a výhody pro soupeře navýšit skóre. Soupeř, ale nevymyslel vůbec nic, aby překonal náš obranný val a Jelínka v bráně.
Radost nám naopak udělala druhá pětka, když využila nepozornost hostů v závěru třetiny. Jiráň našel Matouše Jelínka, který si sjel mezi kruhy a nekompromisně zavěsil za záda Vicha, pouhých 19 sekund před druhou sirénou.
Naše šance ještě narostla o sedm sekund později. Rozhozený Vich chtěl rozehrát puk, ale poslal ho přímo na tribunu, měli jsme proto 12 sekund na možný obrat vývoje zápasu. Tentokrát jsme, ale naprosto trestuhodně propadly my. Nechali jsme projet soupeřova hráče, který v pádu, před naší bránou překonal gólmana a rozradostnil soupeře. Nicméně rozhodčí vzápětí gól neuznal, jelikož byla nastřelena jen tyč. I tak nám byla tato chvíle velkým varováním.

Třetinu jsme začali v upravené sestavě, protože stále dobíhal trest Javůrka. Hra byla i nadále velmi vyrovnaná, střeleckou aktivitu přebírali více hosté, ale nejspíš její neefektivností, z které plynul stále vyrovnaný stav 2:2, začali být více nervózní. Nejprve si odpočinul Borovanský za podražení, pak poslal rozhodčí vychladnou po vzájemném špičkování Bílka a Michala Švába a následovalo vyloučení Šulce za nedovolené bránění.
Naše početní výhody nám však nebyly nic platné. Přes několik velmi pěkných akcí jsme žádnou neproměnili, takže po 60. minutách bylo jasné, že v letošním 8. zápase sehrajeme už třetí prodloužení! Jelikož pokračoval trest Šulce, nastoupili jsme v počtu 4 hráčů proti 3 soupeřovým.
Prodloužení bývají spíše rozvážná, podobně začali i Sršni, přestože byli v početní výhodě. Když se vrátil na led Šulc, pobyl tam jen 5 sekund a za podražení putoval zpět. Ani tuto výhodu jsme výrazně nevyužili, naopak když na konci trestu zakládal Jiráň ve vlastním pásmu útok, udělal chybu, kterou „vyřešil“ faulem. Soupeř se vrátil a přesilovka začala hostům. Ani ti však nic nevymysleli a bilance střel v prodloužení 1:1 nic na skóre nezměnila.
Trenér Bednář proto začal vybírat hráče, kteří budou rozhodovat v nájezdech. Velké srdce ukázal v této chvíli Jirka Tvrdík, který sledoval zápas ze střídačky, ale přihlásil jako jeden ze střelců. A kdo ho zná, ví že náhoda to není…
Do první série nastoupili Beran, který trefil tyč Vichovi brány, následoval Ježek, jehož akce skončila taky na tyči.
Druhá série Matouš Jelínek a Navrátil – oba proměnili, stav 1:1,
Do třetí nastoupil právě Jirka Tvrdík a střelou k protilehlé tyči zvýšil na 2:1. Borovanský snížil na 2:2
Po třech sériích nebylo rozhodnuto, oba týmy nyní mohli poslat na led jakéhokoliv hráče, v libovolném pořadí, a tentokrát začínali hosté.
Borovanský proměnil a zvýšil na 3:2, Matouš Jelínek srovnal na 3:3.
Opět Borovanský, ale tentokrát neúspěšně, za Sršně opět Jirka Tvrdík, ale taky neproměnil.
Následoval Kraučuk bez gólu, stejně tak Beran za Sršně.
Pokračovali Tomáš Pipek, jehož nájezd David Jelínek pokryl, neuspěl ani M. Jelínek a stav byl pořád 3:3.
Stejně dopadli i Navrátil s Jiřím Tvrdíkem.
V následující, už 9. sérii, byli,úspěšní Šulc i Rudolfský, 4:4
Borovanský a Rudolfský, tentokrát bez gólu.
Stejně tak Vlach a M. Jelínek.
Ve 12. sérii proměnil Bílek a za Sršně dostal těžký úkol další z navrátilců, Pavel Grauer. Nervozita byla patrná, ale proměnění nájezdu naprosto mazácké a široký úsměv na jeho tváři je nejspíš ještě dneska☺. Stav 5:5
Nájezd proměnil hostující Janata. Dytrych položil gólmana, střela ale jen těsně minula volnou bránu. Stav 5:6, soupeř vítězí.

A závěr k zápasu? Soupeř náš nedokázal přehrát v přesilovkách, rovnosti jsme dosáhli i ve hře 5 na 5, větší rychlost hry si troufám přisoudit Sršňům, i na základě vyjádření trenéra hostů „Hokej proti domácím nejde, po ledě hodně létají, jsou všude a proti tomu se těžko prosazuje“. A neříká se o hokeji, že je nejrychlejším týmovým sportem ….?

Soupeř nás dokázal porazit až v nájezdech. Možná měl víc dovedností, možná víc štěstí, přesto jsme v této bitvě obstáli na výbornou, protože ve hře soupeř lepší nebyl. Z tohoto pohledu můžeme Sršně, v čele s trenérem Bednářem, za odvedený výkon jedině pochválit. Tým Sršňů je o poznání mladší, většina jeho hráčů svoje hokejové zkušenosti teprve sbírá a přesto byli vyrovnaným soupeřem skupině jednotlivců, kteří prošli mnoha kluby a vyššími soutěžemi. Srdce Sršňů proto dokázalo ustát i velké zkušenosti, které jsou oblečeny do dresů HC Čáslav.

Zápas proto hodnotíme pro SK Sršni velmi pozitivně a výborné výkony na ledě velmi výrazně podpořili i skvělí diváci obou týmů. Derby přilákalo i více domácích fanoušků a budeme rádi, když nás přijdete podporovat i na další domácí zápasy v co největším počtu. Uděláme všechno proto, abyste měli chuť nám tleskat a podporovat nás z tribun.

Další domácí zápas nás čeká proti staronovému soupeři z Kralup nad Vltavou 17. listopadu od 17:30 hodin a 1.12. proti Velkým Popovicím. Mezi tím odehrajeme zápasy venku, nejprve v Neratovicích 10.11. od 18:30 hodin a následuje derby v Poděbradech 24.11. od 17 hodin.