«

«

Lis 05

Úspěch mladších a starších žáků

 

V této sezóně byla zavedena atraktivní změna v průběhu soutěže Ligy mladších a starších žáků ve Středočeském kraji. Soutěž je rozdělena na dvě části, základní ve čtyřech skupinách po 6 účastnících a následně nadstavbová skupina A a skupina B dle umístění v základní skupině, kdy vždy první tři týmy postupují do nadstavby A a týmy na 4.-6.místě do nadstavbové skupiny B. Výsledky mladších i starších žáků se sčítají. Pro úspěch je tedy třeba, aby bodovaly obě kategorie.

Mladí Sršni se potkali doma i venku ve skupině s týmy Benešova, Hvězdy Praha, Kolína, Vlašimi a Poděbrad. Před startem soutěže jsme pomýšleli na postup, uvědomovali jsme si však sílu a kvalitu ostatních soupeřů a tušili jsme, že to bude vyrovnaná skupina a každý získaný bod může v konečné fázi rozhodnout.

O to více jsme rádi, že již před posledním kolem jsme si definitivně zajistili postup do A skupiny. Z naší skupiny postupují do A skupiny týmy Benešova, Hvězdy Praha a našich Sršňů a budou bojovat o co nejlepší umístění mezi 12 nejlepšími týmy mladších a starších žáků ve Středočeském kraji.

Týmy Kolína, Vlašimi a Poděbrad si zahrají skupinu B  a tedy o umístění od 13. – 24. místa v ligách mladších a starších žáků.

Pro náš malý klub je toto umístění velký úspěch, je vidět, že práce s mládeží je na dobré úrovni a je třeba poděkovat všem hráčům, trenérům a asistentům, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Musíme však brát úspěch s pokorou a pokračovat v další tvrdé práci, abychom se soupeři v nadstavbě odehráli kvalitní zápasy a mohli si říci, že jsme na ledě nechali vše. Sice ještě neznáme všechny konečné výsledky ve skupinách, ale některé soupeře již můžeme uvést : Sparta Praha, Slavia Praha, Kladno, Beroun, Černošice, Nymburk, Neratovice.

Přejeme Sršňům hodně úspěchů v další fázi soutěže a těšíme se na kvalitní zápasy, které se budou hrát na našem zimním stadionu.