«

«

Říj 30

Sršni udolali dalšího těžkého soupeře, střelcem čtyř branek byl Pavel Švejda

Neděle 30.10.2016 HC Rytíři Vlašim – SK Sršni Kutná Hora 2:4  (0:2,1:1,1:1) Junioři sehráli v neděli další težké utkání, tentokrát s třetím celkem probíhající sezóny, když zavítali na led týmu HC Rytíři Vlašim.

Vzhledem k předchozím výsledkům, se dal očekávat vyrovnaný zápas a toto očekávání se naplnilo.

Od úvodních minut se do sebe oba soupeři zakousli a na konci 3. minuty po velmi pěkné kombinaci s Janem Tvrdíkem vstřelil Pavel Švejda, který nastoupil na nezvyklém postu jako centr prvního útoku, vedoucí branku Sršňů. Šance si vytvářeli oba celky, ale Michal Kunášek v naší brance byl bezchybný a tak se opět mohli radovat Sršni, když v 17. minutě ukázal cit pro správný výběr místa Pavel Švejda a do prázdné branky uklidil puk, který nějakým podivným způsobem vypadl z brankáře po střele Ondry Macháčka. Do kabin jsme tedy odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Přes všechna varování v průběhu přestávky jsme do druhé třetiny nastoupili špatně, bruslili jsme hůř než soupeř, nedokázali jsme správně reagovat na tlak domácích a výsledkem toho bylo, po velkém zaváhání našich bránících hráčů, snížení na 1:2. Štěstím pro Sršně bylo, že  na ledě byl Pavel Švejda, který po necelé minutě dokázal vstřelit svou třetí branku a posunout tak Sršně opět o dvě branky před soupeře. Téměř přesně v polovině zápasu došlo ke krátkému přerušení utkání, když se za jednou z branek vysypalo tvrzené sklo a muselo dojít k jeho výměně. Třetina se už ale dohrála bez branek.

Ani třetí třetina nebyla z našeho pohledu ideální a trenér Bednář musel na své svěřence několikrát zvýšit hlas. Ani to ale nemohlo zabránit domácím ve snížení stavu na 2:3, když ve 49. přesnou střelu z kruhů nedokázal hostující brankář lapit. Domácí hráči nic nevzdávali a snažili se o vyrovnání. Jejich snahu přibrzdil svou čtvrtou brankou v 59. minutě Pavel Švejda a i přes závěrečnou power play domácích zůstal na ukazateli stav skóre 2:4 pro hostující Sršně.

První třetinu soutěže zakončí Sršni v sobotu 5.11.2016 od 17:00 na svém ledě proti celku z Příbrami.

Branky a nahrávky: 3. Švejda (Tvrdík), 17. Švejda (Macháček), 38. Švejda (Šváb L.), 59. Švejda (Macháček)

Vyloučení: 4 – 4