Odevzdané body v Letňanech

001

12. kolo – pátek 28.10.2016

HC Letci Letňany:SK Sršni Kutná Hora 5:3 (1:0; 2:2; 2:1)

Utkání jsme zahájili nad očekávání dobře. Měli jsme více ze hry, z čehož pramenilo i více šancí. Bohužel nám v prvních deseti minutách, kdy jsme diktovali tempo hry selhala koncovka, což není nový problém. Málo důrazu před domácí brankou v tomto úseku hry byla hlavní příčina, že jsme nedokázali skórovat.

Bohužel v následujících minutách utkání začal přebírat iniciativu soupeř a my se začínali bát o výsledek. Za stavu nula, nula trochu zvláštní situace, ale tyto obavy se vrchovatě naplnily. V čase 11:29 za přihlížení naší kompletní pětky jsme poprvé inkasovali a po této brance jsme již jen tahali za kratší konec provazu.

Ve druhé části v čase 24:01 jsme ještě z ojedinělé akce Tomem Janatou vyrovnali stav na 1:1, když všemu co bylo na ledě ujel a následně přes gólmana domácích propasíroval puk do branky. To však nepřineslo obrat v poměru sil na ledě. Soupeř byl i nadále nebezpečnější a Sršni zmatkovali nejen v obraně, ale i v zakládání protiútoků. S bruslením to nebylo nic moc, a když k tomu přidám chaos ve hře tak výsledek byl nasnadě.  V časech 26:36 a 28:01 jsme dvakrát inkasovali vždy po fatálním selhání ve vlastním obranném pásmu. V prvním případě jsme jednoduše přišli o puk, který jsme měli pod kontrolou, následovala přihrávka na hráče před naší bránou, který se tam sám musel asi i bát a ten jednoduše a s přehledem bekhendem zavěsil. Ve druhém případě po postávání před naší brankou bez prakticky jakéhokoli napadání soupeře, přichází přihrávka na volného hráče najetého od modré následuje střela, která je ještě parádně tečována a výsledek 3:1 je na světě. Na konci 32‘ ještě ukázala Natka Brichová v čem tkví její hokejová síla a stabilita na bruslích a po krásné samostatné akci  snižuje na 3:2.

Konec druhé části jsme dohráli v oslabení, což se nám stalo osudným na začátku třetí třetiny. Po 39 sekundách hry jsme dokonali netaktičnost v naší hře. Poté co se naše kompletní bránící čtyřka sjela v levé části našeho obranného pásma přichází přihrávka na osamoceného útočníka domácích, který se v klidu podíval Jendovi do očí a s přehledem k tyči zvyšuje na 4:2. Ve 44‘ jsme dokonali celé dílo, když po pobytu v útočném pásmu přichází další minela a soupeř se opět nemýlí 5:2. Z tohoto jsme se již nevyhrabali a jen v 54‘ snížili po celkem pohledné akci Pepou Komárkem, kterého vybídl Honza Kašpar.

Konečný výsledek je přijatelný, ale máme na víc. V tento sváteční den to byla souhra trochu mátožného a chaotického bruslení po ledové ploše s nedůraznou hrou před brankou soupeře. Pokud si budou všichni v minimální míře držet své pozice během hry tak nejen výsledkově, ale hlavně herně půjde výkon nahoru.